Bal i wręczenie statuetek „Konika Kołobrzeskiego” w tym roku w hotelu Aquarius Spa

You are currently viewing Bal i wręczenie statuetek „Konika Kołobrzeskiego” w tym roku w hotelu Aquarius Spa

W tym roku bal połączony z wręczeniem statuetek „Konika Kołobrzeskiego” odbędzie się 24 lutego w hotelu Aquarius Spa. Zaproszenia już wysłane. Na spotkaniu wystąpi Kabaret Młodych Panów.

W ostatki zaproszeni goście będą bawić się w Aquariusie Spa przy ul. Kasprowicza. Zaproszenia zostały rozesłane. Dziś nie wiadomo kto pojawi się na balu ani kto otrzyma nagrodę „Konika Kołobrzeskiego” wręczaną zwyczajowo podczas takiego spotkania (nie zawsze był to bal). Jedną z nich przyznaje prezydent Kołobrzegu osobie, instytucji lub firmie, której działalność w sposób szczególny wpływa na rozwój miasta, przyczynia się do jego promocji oraz odnosi sukcesy o zasięgu ponadregionalnym. Drugiego „Konika” wręczają dziennikarze. W ubiegłym roku, „Konika” otrzymali Dariusz Kaleta, malarz i dyrektor Galerii Sztuki Współczesnej  i firma „Pilawa”, lokalna marka produkująca i sprzedająca w Polsce i w Europie dźwigi osobowe i towarowe. 

Nie wiemy do kogo w tym roku trafi statuetka. Znamy tylko nominacje dziennikarzy. Są to (kolejność alfabetyczna): 

– Andrzej Stachecki – producent filmowy, założyciel i producent festiwalu Sensacyjne Lato Filmów w Kołobrzegu.

– Jolanta Wójcik – Oszmaniec – za działalność charytatywną  

– „Voyager” – Klub Motocyklowy, znany w Kołobrzegu ze swojej dobroczynnej działalności m.in. dla WOŚP. Klub organizuje też Motopaczkę, coroczną akcję wspierająca osoby w potrzebie.

Bal organizuje Urząd Miasta z pomocą Regionalnego Centrum Kultury. Wejście na bal kosztuje 100 złotych od osoby. Będzie można też wykupić cegiełkę o wartości 50 zł. Dochód ze sprzedaży cegiełek zostanie przekazany na kołobrzeskie Hospicjum.

To nie jedyne nagrody w mieście. Po raz jedenasty w tym roku przyznano już Kołobrzeską Róże Wiatrów. Z kolei 28 stycznia 2017 roku w Hotelu Marine w Kołobrzegu odbyła się IV Kołobrzeska Gala Biznesu i Ekorozwoju, podczas której wręczone zostały Nagrody Starosty Kołobrzeskiego „Perły Powiatu”.

Dodaj komentarz