Bartek „Foka” Kubkowski płynie już wpław przez Bałtyk. Do pokonania ma dystans 170 km

Dziś około godziny 19:00 w miejscowości Löderup, nadszedł moment, w którym Bartłomiej „Foka” Kubkowski podjął wyzwanie przepłynięcia morza Bałtyckiego wpław.

Fot. FB/Bartłomiej Kubkowski.

Czeka go około 60 godzin w wodzie, dystans 170 km i dalekie od idealnych warunki pogodowe. Meta przewidywana jest w okolicach Kołobrzegu w piątek.

To druga próba ambitnego sportowca dokonania czegoś, co nie udało się jeszcze nikomu. Po raz pierwszy Bartłomiej Kubkowski wszedł do morza w Kołobrzegu i popłynął w kierunku Szwecji z zamiarem przepłynięcia Bałtyku wpław 8 sierpnia 2022 roku. Niestety, ze względu na mocne prądy i pogarszającą się pogodę ukończył próbę przed osiągnięciem celu.

Po roku pływak ponowił próbę. Do pokonania wpław jest 170 kilometrów dzielących polskie i szwedzkie wybrzeże w mniej niż 60 godzin. 

Wyzwaniu przepłynięcia Bałtyku wpław towarzyszy zbiórka na pomoc dla małych wojowników walczących z nowotworem. Wpłat można dokonać za pośrednictwem platformy wolniodraka.pl (link pod tekstem). Tym razem cel to 200 tys. zł.

Bartek Kubkowski – Ultra Baltic Swim

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend