Bartek „Foka” Kubkowski przepłynął już jedną czwartą dystansu. Pogoda nie rozpieszcza – po drodze m.in. deszcz ze śniegiem

You are currently viewing Bartek „Foka” Kubkowski przepłynął już jedną czwartą dystansu. Pogoda nie rozpieszcza – po drodze m.in. deszcz ze śniegiem

Bartek „Foka” Kubkowski dziś przed południem minął punkt na morzu, w którym rok temu zrezygnował z próby przepłynięcia Bałtyku wpław. Płynie dalej – za nim już jedna czwarta dystansu.

Fot. Team Bartłomieja Kubkowskiego.

Tak rano w mediach społecznościowych ekipa towarzysząca pływakowi relacjonowała wydarzenia: Pierwsza noc za nami. Bartek płynie już 12 godzin, pokonując prawie 1/4 trasy. Niespodzianek pogodowych nie zabrakło (łącznie z deszczem ze śniegiem). Wstaje nowy dzień. Niech przyniesie on sporo słońca.

I dalej: Właśnie w tym momencie Bartek wraz ze swoją ekipą znajduje się w miejscu, w którym w zeszłym roku kierując się z Polski do Szwecji na 110 km musiał przerwać swoją przeprawę ze względu na pogarszające się warunki pogodowe. Dziś płynąc w stronę Polski, jak gdyby nigdy nic mija ten odcinek.
Są z nim ludzie, jego ekipa, która wspiera go na każdym kilometrze i w każdej minucie tej trudnej przeprawy. Dziękujemy Wam, że jesteście i czekamy na Was tu na lądzie.

Przypomnijmy, że to druga próba ambitnego sportowca dokonania czegoś, co nie udało się jeszcze nikomu. Po raz pierwszy Bartłomiej Kubkowski wszedł do morza w Kołobrzegu i popłynął w kierunku Szwecji z zamiarem przepłynięcia Bałtyku wpław 8 sierpnia 2022 roku. Niestety, ze względu na mocne prądy i pogarszającą się pogodę ukończył próbę przed osiągnięciem celu.

Po roku pływak ponowił próbę. Do pokonania wpław jest 170 kilometrów dzielących polskie i szwedzkie wybrzeże w mniej niż 60 godzin. 

Wyzwaniu przepłynięcia Bałtyku wpław towarzyszy zbiórka na pomoc dla małych wojowników walczących z nowotworem. Wpłat można dokonać za pośrednictwem platformy wolniodraka.pl (link pod tekstem). Tym razem cel to 200 tys. zł.

Bartek Kubkowski – Ultra Baltic Swim

Ten post ma 5 komentarzy

 1. AbC

  Cel szlachetny ale wyczyn pokazujący egoizm. Dodatkowe koszty ekipy ochraniającej. Pomysł

  1. a9

   Równie egoistyczny, jak sąsiad który kupuje droższy samochód, chociaż mógłby przekazać pieniądze na chore dzieci.

  2. Przyjaciel

   Dzięki wyczynowi- ludzie wpłacają, na ratowanie życia – dzieci z nowotworem. Wielki człowiek ! Ekipa to przyjaciele, robią to społecznie !

 2. Jarek

  Trzymam kciuka!

 3. Bednarz

  Czy on śpi podczas pływania ??
  Nie chce się wierzyć że to jest możliwe…

Dodaj komentarz