Bezpłatne Koperty Życia czekają na odbiór

W starostwie kołobrzeskim  można otrzymać bezpłatne Koperty Życia, które są nieocenioną pomocą dla ratowników medycznych. Dzięki nim służby medyczne mogą skuteczniej i szybciej udzielić pomocy w razie jakichkolwiek interwencji.

Akcji patronuje Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. Akcja skierowana jest przede wszystkim do osób niepełnosprawnych, chorych, starszych czy samotnych mieszkańców Powiatu Kołobrzeskiego, ale nie tylko, bowiem każdy, kto czuje taką potrzebę, może bezpłatnie odebrać Kopertę Życia.

Akcja polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanej Kopercie najważniejszych informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach, grupie krwi, kontaktu do najbliższych osób. Pomaga w tym czytelny formularz dołączony do Koperty (wzór prawidłowo wypełnionej karty zamieszczamy poniżej). Ważne, aby formularz został podpisany przez lekarza prowadzącego. W Kopercie można umieścić również aktualne wyniki badań czy ostatnią kartę informacyjną z pobytu w szpitalu.

Kopertę w specjalnej ochronnej folii należy umieścić w widocznym miejscu w przedpokoju, zaraz przy wejściu do mieszkania (np. przykleić na lustrze czy drzwiach, bądź położyć na szafce), a na wewnętrznej stronie drzwi wejściowych nakleić dołączoną do Koperty specjalną naklejkę: „Tu jest Koperta Życia”. Będzie to informacja dla lekarzy i ratowników, że w pomieszczeniu jest Koperta Życia, gdy konieczna będzie interwencja.

Osoby starsze czy mieszkające samotnie mogą w danej chwili nic nie pamiętać, mogą być nieprzytomne albo nie mogą mówić. Właśnie wtedy Koperta Życia w przedpokoju jest nieocenioną pomocą dla ratowników medycznych! Dzięki niej służby medyczne będą mogły skuteczniej i szybciej udzielić pomocy w razie jakichkolwiek interwencji.

O kołobrzeskiej akcji poinformowana jest również Policja i Straż Pożarna.

Kopertę Życia wraz z kartą informacyjną można nieodpłatnie odebrać:

Starostwo Powiatowe
Plac Ratuszowy 1
Kancelaria Ogólna pokój nr 3
tel. 94 35 476 18 wew. 133,191

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
oraz Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności
ul. Artura Grottgera 11.

KOPERTA ZYCIA PLAKAT2 - Bezpłatne Koperty Życia czekają na odbiór

Przykład wypełnionej karty:

przyklad - Bezpłatne Koperty Życia czekają na odbiór

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend