Biała Niedziela 27 sierpnia. Bezpłatne badania przesiewowe dla mieszkańców Kołobrzegu

To impreza na której mieszkańcy Kołobrzegu będą mogli bezpłatnie wykonać badania przesiewowe – 27 sierpnia (niedziela) na parkingu Centrum Usług Społecznych przy ul. Okopowej 15 odbędzie się Biała Niedziela.

Badania podzielone są na trzy grupy:

 • I – pomiary. W ich skład wchodzą pomiar cholesterolu, glukozy, ciśnienia, saturacji i określenie poziomu BMI.
 • II – badania przesiewowe. W ich skład wchodzą badanie EKG, badanie oceny ukrwienia kończyn dolnych (ABI), badanie pod kątem zachorowania na odkleszczową chorobę z Lyme w kierunku diagnostyki boreliozy
 • III – porady. W ich skład wchodzą porada u fizjoterapeuty, porada w kierunku polipragmazji lekowej

Badania trwają od godziny 9.00 do godziny 18:00. Ilość miejsc jest ograniczona dlatego zachęcamy do wcześniejszej rejestracji pod nr. tel.: 663 891 507 od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 13.00. W celu rejestracji konieczne jest posiadanie aktywnej Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca. Nie ma ograniczeń co do wieku pacjentów. Pacjent może skorzystać z kilku badań. O dostępności decyduje kolejność zgłoszeń

Pacjenci, którzy chcą skorzystać z poszczególnych badań powinni być przygotowani.

Sposób przygotowania do badań:

 • Pomiary
  W miarę możliwości pacjent powinien być na czczo (min. 5 h) – wtedy wynik badania będzie miarodajny
 • Badania
  Badania będą wymagały odsłonięcia poszczególnych części ciała. W celu usprawnienia procesu badań prosimy o ubiór luźny, umożliwiający szybkie rozbieranie i ubieranie.
 • Porada w kierunku polipragmazji
  Polipragmazja to inaczej niewłaściwa terapia wielolekowa. Pacjenci cierpiący na kilka chorób przyjmują wiele leków jednocześnie. Składniki poszczególnych medykamentów mogą wchodzić pomiędzy sobą w interakcje. Kiedy można mówić o nadmiernym stosowaniu leków? Jakie są skutki polipragmazji i jak się przed nią uchronić? Które połączenia leków są niebezpieczne? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć. PROSZĘ ZABRAĆ ZE SOBĄ WSZYSTKIE PRZYJMOWANE LEKI.

Wszystkie wykonywane badania są badaniami przesiewowymi.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend