Brawa: Mała Julka, a jaki zuch!

Na ostatnich zawodach karate Julia Iwona była bezkonkurencyjna.

400 startujących zawodników w konkurencjach kumite i kata w wieku od 5 lat do 99 lat z Polski, Niemiec, Rosji, Ukrainy, Estonii, Litwy i Łotwy. 66 kategorii wiekowych i wagowych na trzech matach. Wśród nich, mieszkanka gminy Ustronie Morskie – Julia Iwan.

– Julia startowała w konkurencji kata dziewcząt 10-11 lat oraz kumite light contact w wadze 40 kg – mówi Magdalena Iwan, mama zawodniczki.

Julia w swoich konkurencjach okazała się najlepsza i zdobyła dwa puchary. W drodze o złoty medal stoczyła 4 walki, i wszystkie wygrała! Pierwszą walkę, z reprezentantką Rosji, wygrała przez „ippon” ( termin używany w japońskich sportach i sztukach walki; oznacza decyzję sędziowską o zakończeniu walki przed czasem i ogłoszeniu zwycięstwa jednego z zawodników w wyniku uzyskania pełnego punktu.

Finałową rozgrywkę wygrała z doświadczoną zawodniczką z Lipna. Przed utalentowaną ustroniaczką jeszcze jeden start. 17 czerwca 2017 roku w Limanowej odbędzie się VII Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży „One World One Kyokushin. Będą to ostatnie, w tym sezonie zawody, z udziałem Julki Iwan. 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend