Brawo! Z Mistrzostw Polski prosto na Mistrzostwa Europy

Zwykle trenują dwa razy w tygodniu. Ale teraz podkręciły tempo i spotykają się częściej. Na sali treningowej wyciskają siódme poty i są … szczęśliwe.

Dziewczyny (trudno o nich mówić inaczej choć wszystkie przekroczyły trzydziesktę) ćwiczą na sali w Regionalnym Centrum Kultury.

– Tańczymy hip hop – mówią, a gdy widzą nasze początkowe zdziwienie wybuchają głośnym śmiechem i szybko dodają – Nasi znajomi też tak reagują. Gdy mówimy, że tańczymy, to zwykle spodziewają się, że na przykład popularną ostatnio zumbę. Gdy mówimy, że hip hop to na początku jest niedowierzanie i zdziwienie.

Ćwiczą od pół roku, ale teraz są jeszcze bardziej zmotywowane by dać z siebie wszystko. Na ostatnich Mistrzostwach Polski zajęły wysoką siódmą lokatę i pojadą w czerwcu na Mistrzostwa Europy do Wałbrzycha. Czasu mało. Dlatego teraz oprócz zwykłych treningów z instruktorami spotykają się również we własnym gronie by poćwiczyć. Do opanowania jest dwuminutowa choreografia. – Jeżeli komuś się wydaje, że to mało to jest w błędzie – mówią – Dwuminutowy układ hip hopu potrafi zmęczyć bardziej niż godziny trening innego stylu.

Dziewczyny podkreślają, że treningi dają im sporo „radochy” – Ćwiczymy ciało, ale też np. pamięć, bo jest sporo kroków do zapamiętania. Te treningi dają nam dużą dawkę endorfin i są też okazją do spotkań towarzyskich. Zresztą nasze rodziny też już się spotykają, choć wiele z nas poznało się niedawno, dopiero na sali treningowej  

Siódemka dziewczyn z Kołobrzegu wystartuje na Mistrzostwach Europy  w tańcu hip hop Federacji IDO  (International Dance Organization) w kategorii 31 plus. Jeżeli będziecie chcieli je znaleźć to szukajcie grupy Crash Crew, bo tak nazwały swój mały zespół. W całym wydarzeniu udział weźmie około 2,5 tysiąca tancerzy z 30 krajów naszego kontynentu. Rozegranych zostanie 39 konkurencji w kilku kategoriach wiekowych. Zapowiada się więc duża konkurencja.

– Dla nas to przede wszystkim przygoda – mówią. Ale zaraz zapewniają, że tanio skóry nie sprzedadzą.  

Grupę trenują instruktorzy ze szkoły Top Toys z Koszalina – Kamil Kułak, Marcin Konopacki i Małgorzata Nidzgorska. Wspiera ich młodziutki Radosław Mikołajek, który mimo młodego wieku zdążył już zdobyć najwyższe laury w swojej kategorii.  Jest m.in. aktualnym mistrzem Polski w tańcu hip-hop federacji WADDF oraz  wicemistrzem Polski w kategorii hip-hop battle dorośli Federacji IDO.

Na zdjęciach dziewczyny z grupy Crash Crew, ze szkoły Top Toys Adults.

Fot. Top Toys/Crash Crew

crash crew 2 - Brawo! Z Mistrzostw Polski prosto na Mistrzostwa Europy

 

 

 

 

 

2 komentarze

Napisz komentarz
  1. 01 maja, 20:40 czekolada

    ale jazda super

    Reply this comment
  2. 01 maja, 20:41 KOD5

    HIP HOP NIE TYLKO DLA DZIECIAKÓW

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend