Po Przeglądzie: „Ikagersi” i „Małolat” jadą do Świdwina

W Powiatowym Przeglądzie Teatrów Amatorskich w Kołobrzegu, uczestniczyło w tym roku 10 zespołów. Na Wojewódzki Przegląd do Świdwina pojadą zdobywcy pierwszych miejsc.

Wyniki

W czwartek jury Przeglądu w składzie: przewodnicząca – Anna Steczkiewicz, oraz Maria Dudek i Mariusz Rakoski zdecydowało, że barw powiatu w województwie, bronić będą Zespół „Małolat” z Gościna, który zajął I miejsce w kategorii dziecięcej i Zespół „Ikagersi” z RCK-a – I miejsce w kategorii gimnazjalnej.

II miejsce w kategorii dziecięcej zajęło Koło Teatralne z SP 4 a III Zespół „Niby na Niby” z SP w Robuniu. Wyróżnienia w kategorii dziecięcej przyznano Zespołom „Zamaskowani” z SP 8, „Dzieciaki z Naszej Paki” z GOK w Ustroniu Morskim i  „Małolaty”, także z GOK w Ustroniu Morskim.

II miejsce w kategorii gimnazjalnej przyznano Zespołowi „Anonimowi” z Gimnazjum nr 1, a III „24 Twarze Klasy Teatralnej” z Gimnazjum nr 3. Wyróżnienie otrzymał Zespół „Dwie Maści” z Gimnazjum nr 3.

O nagrodzonych sztukach – nawiązania do Lupy i bajek

„Pompinia” nagrodzonego I miejscem zespołu „Ikagesi”, to opowieść o dojrzewającej w młodych ludziach świadomości takich znaczeń, jak miłość i przyjaźń. Występują: Karolina Jaroszewska (Katt), Małgorzata Melak (Nola), Igor Saładziak (Tan). Bohaterowie czekając na dworcu kolejowym na przybycie tajemniczej osoby (ONA) rozważają zmiany, które zaplanowali. Spektakl jest w konwencji poetyckiej metafory opartej o miejsce akcji. Narracja nawiązuję do Beckettowskiego oczekiwania na Godota w konwencji teatru Krystiana Lupy. Spektakl trwa 40 minut i jej popisem umiejętności młodych aktorów a także ich pojmowania rzeczywistości teatralnej. Finał, choć przewidywalny zmusza do refleksji i otwiera dyskusję nad rolą współczesnego teatru w środowisku młodzieży.

Scenariusz: Ingeborg von Zadov. Reżyseria Bogumiła Banaś, Światło: Kinga, dźwięk: Dobrosława. Premiera RCK. 28.03.2017.

Zespół teatralny „Małolat” z Zespołu Szkół w Gościnie w składzie: Koziak Zofia, Bohdan Joanna, Dondaj Oliwia, Wilk Julia, Jasiak Amelia, Kindermann Oliwia, Olesiak Wiktoria, Rudnik Weronika, Kawka Miłosz, Kisiel Ilona przygotował spektakl według scenariusza Zofii Kaliskiej – „Królewna Maruda”. Zespół „Małolat” pracuje pod kierunkiem nauczycielek: Małgorzaty Frankowskiej, Joanny Dylewskiej i Urszuli Skręty. Sztuka opowiada w konwencji bajkowej, (jest dwór, król i królowa, smok i rycerz) o perypetii w której tytułowa królewna Maruda, przechodzi metamorfozę z pozytywnym finałem. Zespół wykonuje kulka porywających piosenek a także tańczy.

przegląd - Po Przeglądzie: "Ikagersi” i „Małolat” jadą do Świdwina

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend