Budowa parkingu przy Kamiennej może ruszyć. Miasto wybrało wykonawców już w pierwszym przetargu. to nie jedyna dobra wiadomość

Dziś Urząd Miasta poinformował o wyborze firm, które wybudują parking wielopoziomowy przy ul. Kamiennej. Dobra wiadomość jest taka, że miasto sfinansuje jedynie wymagany wkład własny w wysokości 5 proc. Resztę pokryje dofinansowanie z rządowego programu Polski Ład.

Tańszą część inwestycji, tj.. miejsca postojowe dla kilkunastu autobusów zrealizuje DOMAR z Biesiekierza, który przebudował m.in. ostatni odcinek nadmorskiej promenady czy wyremontował ul. Obrońców Westerplatte. Miasto zapłaci mu 2 mln 371 tys. zł brutto.

To prostsza część inwestycji. Druga polega na wybudowaniu wielopoziomowego parkingu na ok. 330 aut. Tu wygrał Pekabex Bet z Poznania, który zażądał za wykonanie zlecenia bisko 28,3 mln zł.

W sumie więc budowa całości pochłonie 30,7 mln zł (kwoty podajemy w zaokrągleniu). To oznacza, że koszt budowy parkingu wielopoziomowego mieści się w dotacji przyznanej z rządowego programu Polski Ład (31,5 mln zł). Miasto więc będzie musiało wydać tylko 5 proc. tej kwoty, bo tyle wynosi wymagany przez Polski Ład wkład własny przy projektach polegających na budowie lub modernizacji infrastruktury drogowej.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend