Bursztynowa hybryda jutro po raz pierwszy przyjedzie do Kołobrzegu

Hybrydowe pociągi wyprodukował dla województwa zachodniopomorskiego nowosądecki Newag. Są to pierwsze tego typu pojazdy, które wejdą do eksploatacji na polskich torach.

Fot. Adam Kupniewski/www.facebook.com/PomZachodnie

Pierwsza prezentacja dwóch pojazdów odbędzie się jutro (21 stycznia). Bursztynowa hybryda w trasę wyruszy ze Szczecina do Kołobrzegu o godzinie 11.16 jako zwykły pociąg pasażerski. Do kurortu dotrze o godz. 13.27. Zostanie w Kołobrzegu 10 minut i następnie odjedzie do Koszalina skąd wróci nad o morze o 14.40.

Hybrydy kosztowały blisko 50 mln zł

Hybrydowy napęd umożliwia jazdę zarówno na liniach zelektryfikowanych, na których zasilany jest energią z sieci trakcyjnej, jak i na liniach, które są jej pozbawione. Każdy z pociągów może zabrać ok. 150 pasażerów (liczba miejsc siedzących).

Koszt zakupu dwóch pojazdów to 49,2 mln zł. Nie jest wykluczone, że samorząd zamówi kolejnych 10 takich pociągów.

Co ciekawe, hybrydy trafiły do Kołobrzegu, do bazy Polregion, gdzie będą na stałe stacjonować, w ubiegłym roku. Przygotowano je tu do eksploatacji, a maszyniści przeszli szkolenia.

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. 20 stycznia, 21:40 t-ów

    fake info…. dzisiaj tj. 20.01 2021 okolo godziny 13. jechal zestaw bursztynowa i niebieska hybryda z trzebiatowa !! w strone gryfic

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend