Chcesz nadal dostawać pieniądze z 500 Plus? Musisz pamiętać o ponownym złożeniu wniosku (terminy)

Rodziny, które nadal chcą otrzymywać pieniądze w ramach programu 500 plus muszą ponownie złożyć wniosek.

Przyjmowanie dokumentów rozpocznie się od 1 sierpnia 2017 roku. 500 Plus to świadczenie cykliczne, a obecny, roczny okres wypłaty dobiega końca. Nowy okres wypłaty świadczeń rozpoczyna się 1 października. Dlatego, żeby załapać się na październikową wypłatę, należy złożyć dokumenty do końca sierpnia.

 Jeżeli wniosek zostanie złożony miesiąc  we wrześniu wypłata nastąpi najpóźniej do 30 listopada tego roku.

Wniosek można złożyć  osobiście w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kołobrzegu, za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz przez internet. E-wniosek o świadczenie wychowawcze będzie można złożyć za pośrednictwem portalu empatia.mrpips.gov.pl, PUE ZUS oraz bankowości elektronicznej.

We wniosku trzeba podać m.in. dane dziecka na które mamy otrzymywać pieniądze z 500 Plus i dane innych dzieci, które pozostają pod naszą opieką oraz dołączyć zaświadczenia o dochodach.

Przypomnijmy, beneficjentami 500 Plus są rodzice oraz opiekunowie dzieci do 18 roku życia. Pomoc finansowa przysługuje wszystkim tym, którzy posiadają co najmniej dwoje dzieci. 500 zł co miesiąc wypłacane jest niezależnie od dochodu na drugie i każde kolejne dziecko. Z kolei rodziny, których dochód na osobę wynosi mniej niż 800 zł netto, mają prawo do uzyskania świadczenia nawet wtedy, kiedy mają tylko jedną pociechę.

W Kołobrzegu  na koniec grudnia 2016 roku, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wypłacał świadczenie z programu Rodzina 500 Plus 2 tys. 252 osobom. 

 

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. 29 kwietnia, 22:43 jadwiga

    jagoda5x.oferty-kredytowe.pl zapraszam kredyty online

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend