Co z pomieszczeniami po Powiatowym Urzędzie Pracy? Niedawno planowano zbudować tu skrzydło Urzędu Miasta

You are currently viewing Co z pomieszczeniami po Powiatowym Urzędzie Pracy? Niedawno planowano zbudować tu skrzydło Urzędu Miasta

Stare pomieszczenia, w których kiedyś mieścił się Powiatowy Urząd Pracy, stoją zamknięte i szpecą od 9 lat. Pytamy więc w urzędzie miasta, do którego należy obiekt, jaka jest przyszłość tego nieestetycznego budynku.

W 2011 roku starostwo powiatowe w Kołobrzegu za 2,5 miliona złotych kupiło dla Powiatowego Urzędu Pracy budynek przy ul. Katedralnej 46, w którym wcześniej mieściły się Warsztaty Terapii Zajęciowej. Urzędnicy PUP zamienili stare, ciasne i niespełniające żadnych standardów pokoje na dwa razy większe, wygodne pomieszczenia.

 Od tamtej pory nieestetyczny „doklejony” do urzędu miasta budynek stoi zamknięty. W pokojach swoje rzeczy trzymają miejscy konserwatorzy i informatycy (budynek należy do miasta i jest wewnętrzną klatką połączony z urzędem).

 Na nasze pytania o jego przyszłość odpowiada Michał Kujaczyński, rzecznik urzędu miasta.

 – W budżecie na ten rok mamy zarezerwowane pieniądze na remont. – mówi Michał Kujaczyński,  – Ale trzeba pamiętać, że pokoje na parterze nie nadają się nawet do dostosowania ich na potrzeby biur, są za niskie i za ciasne. Myślimy natomiast o wykorzystaniu części pomieszczenia zaraz za wejściem, do którego po remoncie mogłoby przenieść się Biuro Obsługi Klienta. Wejście z poziomu zero byłoby dostępne dla osób niepełnosprawnych. W środku planujemy zamontować dźwig, platformę osobową, którą osoby mające problemy z poruszaniem, czy poruszające się na wózku mogłyby się dostać na piętro, gdzie mieszczą się dwa miejskie wydziały.

 Dziś Biuro Obsługi Klienta, o którym wspomina w rozmowie z naszym portalem rzecznik, znajduje się przy ul. Ratuszowej 12 (obok Straży Miejskiej). Prowadzi do niego wąskie wejście po schodkach. Z kolei pieniądze, o których mówi Michał Kujaczyński to 400 tys. zł na remonty zapisane w budżecie miasta na 2020 rok. Teoretycznie więc remont powinien zostać wykonany do końca tego roku.

 

Był plan postawić tu nowe skrzydło urzędu

 Urząd Miasta od lat boryka się z problemami lokalowymi. W 2018 roku urzędnicy wrócili więc do pomysłu sprzed ok. 8 lat, by pomieszczenia po Powiatowym Urzędzie Pracy wyburzyć i w to miejsce postawić nowoczesny budynek, w którym mieściłoby się Regionalne Centrum Innowacyjnej Administracji (na zdj. pod tekstem). Miasto wciąż posiada ważną dokumentację i pozwolenie na rozbudowę budynku Urzędu Miasta wraz z przebudową zjazdów oraz zagospodarowaniem Skweru Miast Partnerskich.

Pomysł skrytykowali radni opozycyjni, którzy wysunęli alternatywną propozycję budowy nowego obiektu na działkach przy ul. Mazowieckiej oraz grupa mieszkańców Kołobrzegu, którzy nie chcą przenosin urzędu poza ścisłe centrum miasta. Ostatecznie żaden projekt nie będzie realizowany ze względu na horrendalne koszty.

Dodaj komentarz