Częste ostatnio w naszym regionie potrącenia dzikich zwierząt. Uważajcie za kierownicą!

W ostatnich dniach w powiecie kołobrzeskim doszło do kilku potrąceń dzikich zwierząt. Ich obecność można zaobserwować szczególnie na drogach przecinających lasy bądź łąki. Niestety podczas zderzenia z pojazdem zwierzętom najczęściej nie udaje się przeżyć.

Trzeba pamiętać, że zdarzenia z udziałem zwierząt mają miejsce zarówno na drogach wojewódzkich jak i na trasach szybkiego ruchu. Takie kolizje odnotowuje się nie tylko w późnych godzinach wieczornych i po zapadnięciu zmierzchu, ale też wczesnym porankiem.

Na terenie gminy Kołobrzeg wiele dróg posiada znaki drogowe ostrzegające o pojawianiu się zwierzyny dzikiej, bądź zwierząt gospodarskich. Poruszając się po drogach, przy których umieszczone są takowe znaki, należy zachować szczególną ostrożność, uważnie obserwować drogę i jej otoczenie, a co najważniejsze – zwolnić. Należy pamiętać, że zwierzęta, zwłaszcza dzikie, poruszają się własnymi ścieżkami, w związku z czym zalecamy zachowanie ostrożności i rozwagi, szczególnie przy poruszaniu się po drodze w pobliżu lasów.

W przypadku, gdy jednak dochodzi do zderzenia ze zwierzęciem, należy pamiętać o zachowaniu niezbędnych środków ostrożności, a przede wszystkim:

•          zabezpieczyć miejsce zdarzenia – zjechać na pobocze, włączyć światła awaryjne i wystawić trójkąt ostrzegawczy;

•          powiadomić o zdarzeniu Policję;

•          w żadnym wypadku nie należy podchodzić do potrąconego zwierzęcia, gdyż ranne może zaatakować.

zw 410x1024 - Częste ostatnio w naszym regionie potrącenia dzikich zwierząt. Uważajcie za kierownicą!
zw2 410x1024 - Częste ostatnio w naszym regionie potrącenia dzikich zwierząt. Uważajcie za kierownicą!

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend