Darmowa pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie dla mieszkańców pow. kołobrzeskiego

Starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski informuje, że mieszkańcy Powiatu Kołobrzeskiego mogą korzystać z darmowej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.

Z bezpłatnej porady prawnej może skorzystać każdy, kto znajduje się w sytuacji, w której nie może ponieść kosztów odpłatnej pomocy i złoży stosowne oświadczenie. System nieodpłatnej pomocy jest skierowany również do osób ze szczególnymi potrzebami. Osoby z niepełnosprawnością ruchową, które nie mogą stawić się w punkcie osobiście, oraz osoby posiadające trudności w komunikowaniu się, mogą  skorzystać z porady poza punktem lub przy użyciu środków porozumiewania się na odległość.

Punkty świadczące Nieodpłatną Pomoc Prawną i Nieodpłatne Poradnictwo Obywatelski w Powiecie Kołobrzeskim:

1. Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej przy ul. Grottgera 11 w Kołobrzegu, pokój nr 5, prowadzony przez Centrum Poradnictwa Prawnego „Prawnikon”.

Godziny otwarcia punktu:

  • poniedziałek, środa, piątek 11.00-15.00,
  • wtorek, czwartek 09-13.00.

2. Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej przy ul. Okopowej 15 w Kołobrzegu, pokój nr 13, prowadzony przez Okręgową Radę Adwokacką w Koszalinie oraz Okręgową Izbę Radców Prawnych w Koszalinie.

Godziny otwarcia punktu od poniedziałku do piątek 16.00-20.00.

3. Punkt Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego w Gościnie przy ul. IV Dywizji Wojska Polskiego 58 prowadzony przez Centrum Poradnictwa Prawnego „Prawnikon”.

Godziny otwarcia punktu od poniedziałku do piątku 15.00-19.00.

Rejestracja na porady pod numerem telefonu: 94 354 77 29, pon. – pt. 7.30-15.30.
Za pomocą poczty elektronicznej npp@powiat.kolobrzeg.pl.
Za pomocą strony internetowej TUTAJ.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend