Długo wyczekiwana zamiana działek. Teren przy ul. Zygmuntowskiej nie zostanie zabudowany

Na tę wiadomość czekali przede wszystkim mieszkańcy ulicy Zygmuntowskiej – dzisiaj w Urzędzie Miasta prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska podpisała umowę notarialną ze spółką Kołobrzeg–Parsęta.

Umowa dotyczy zamiany terenu po byłej drukarni przy ul. Zygmuntowskiej, na działkę przy ul. Kamiennej. To wynik uchwały Rady Miasta Kołobrzeg z 28 kwietnia 2021 roku, pozwalającej na zamianę działek z dopłatą. Teren przy Zygmuntowskiej o pow. 650 m kw. wyceniono na 2 152 000,00 zł, a przy Kamiennej o pow. 2520 m kw. na 4 206 000,00 zł. Spółka Kołobrzeg–Parsęta musiała więc dopłacić miastu do zamiany 2 054 000,100 złotych.

Działka nad Parsętą pozostanie terenem zielonym i będzie służyła rekreacji mieszkańców.

Przypomnijmy, że inwestor na terenie po starej drukarni, chciał wybudować budynek mieszkalny. Jego plany spotkały się jednak z protestem mieszkańców okolicznych nieruchomości, którzy obawiali się, że budowa doprowadziłaby m.in. do zniszczenia stojących tam zabytkowych kamienic.

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. 27 grudnia, 23:28 Bulwar

    Czy wiadomo, który Rzeczownawca wyceniał działki? Bardzo mi się podoba wycena, chciałbym poprosić o wycenę mojej nieruchomości.

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend