Do długiego, majowego weekendu zostało 22 dni. Program Kawowej Majówki

Długi, majowy weekend zbliża się milowymi krokami. Każdego dnia poznajemy nowe szczegóły imprez, które będą nam umilać wolny czas. Dziś mamy dla Was program Kawowej Majówki, która potrwa od 6 do 7 maja.  

Na początek przypominamy, w tym roku 1 maja wypada w poniedziałek, a 3 maja w środę. Możemy więc rozpocząć długi majowy weekend już w sobotę 29 kwietnia i odpoczywać aż do 4 maja (czwartku). O ile, rzecz jasna, weźmiemy urlop we wtorek (2 maja).

W tym roku jednym z organizatorów Majówki jest Coffeedesk.pl, sklep z kawą, herbatą i akcesoriami, który zaprasza na Kawową Majówkę.

– Hektolitry kawy, lokalne smakołyki, najlepsi polscy bariści, oficjalne mistrzostwa Polski Brewers Cup, międzynarodowe gwiazdy kawowej sceny, wykłady z mistrzami, a to wszystko w ramach Kołobrzeskiej Majówki 2017  – zapraszają organizatorzy Kawowej Majówki.

Program:

MISTRZOSTWA POLSKI BREWERS CUP 2017
Oficjalne mistrzostwa baristów to aż 6 różnych kategorii, a w Kołobrzegu odbędzie się parzenie metodami alternatywnymi. Na scenie głównej RCK pojawią się Chemexy, Dripy, Aeropressy, French Pressy i inne wymyślne urządzenia, w rękach najlepszych baristów z całego kraju, którzy zmierzą się w dwóch wymagających zadaniach. Po pierwsze muszą zaparzyć kawę, której próbkę otrzymali zaledwie dzień wcześniej, w najlepszy możliwy sposób, a jej walory oceniają sędziowie. Kolejne wyzwanie to ugoszczenie sędziów wybraną przez siebie kawą, dowolną metodą parzenia i ciekawą prezentacją. Na stole pojawiają się kawy, które pretendują do tytułu najlepszych ziaren na świecie. Nowy Mistrz Polski Brewers Cup 2017 będzie reprezentował Polskę już w czerwcu, podczas Mistrzostw Świata w Budapeszcie!
 
FESTIWAL KAWY 
Na scenie letniej RCK pojawią się najlepsze polskie i zagraniczne palarnie kawy oraz herbata najwyższych lotów. A to wszystko po to by poznać nowe smaki kawy, wypróbować alternatywne metody parzenia i odkryć swoje ulubione ziarna. A to oznacza, że przez cały dzień będziemy częstować Was niezliczoną ilością kawy i herbaty! 

PIKNIK ŚNIADANIOWY
Dzięki współpracy z inicjatywą Projekt Kołobrzeg, obok kawowych stoisk pojawią się lokalne smakołyki, znane z poprzednich edycji Pikniku Śniadaniowego. Piknik + mnóstwo kawy + kawowe atrakcje i animacje dla dzieci = idealny sposób na udany weekend! 

KAWOWE WYKŁADY Z EKSPERTAMI
Chcesz się dowiedzieć więcej o kawie? Na sali warsztatowej Coffeedesk zaplanował szkolenia i warsztaty prowadzone przez mistrzów kawowej branży! To unikalna okazja by o ulubionej kawie porozmawiać z Mistrzami Polski Baristów. Szczegóły odnośnie zapisów na warsztaty pojawią się wkrótce na stronie wydarzenia: http://bit.ly/festiwalkawy

KONCERT -> TEN TYP MES
Ten Typ Mes to wszechstronny artysta z 10 płytami na koncie (w tym dwiema złotymi) swobodnie mieszający rap z elektroniką, g-funkiem i jazzem.
Wraz z zespołem tworzy na scenie kolektyw, którego moc (perkusja i klawisze) kontruje melodią (żeńskie chórki). Doświadczenie festiwalowe (od Hip Hop Kempu po Orange i Off Festival) pomaga Mesowi przyciągać publiczność z różnych światów. Felietony rapera ukazujące się od lat (m.in. T-mobile-music, Co Jest Grane24, Gazeta Magnetofonowa) i piosenki dla innych wykonawców (m. in. dla Korteza) dowodzą współczesnego, wielowątkowego podejścia do roli autora tekstów.
Nowa płyta “AŁA.” promowana singlami m.in. z Izą Lach i Dawidem Podsiadło otwiera nowy rozdział w koncertowej historii Typa i jego zespołu.

Link do wydarzenia: http://bit.ly/festiwalkawy

majówka kawowa 1024x576 - Do długiego, majowego weekendu zostało 22 dni. Program Kawowej Majówki

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend