Dobry biznes, gdyby nie ten milion, który trzeba wydać na start? Muszla koncertowa i teren przyległy do wynajęcia na 9 lat

Urząd miasta ogłosił drugi przetarg ustny nieograniczony na oddanie w dzierżawę muszli koncertowej wraz z przyległym terenem, na którym można postawić pawilon gastronomiczny i kawiarniany ogródek.

We września miasto zorganizowało przetarg na dziewięcioletnią dzierżawę muszli koncertowej wraz z terenem przyległym przy ul. Rodziewiczówny. Na działce można posadowić pawilon gastronomiczny do 250 mkw. i kawiarniany ogródek. Obiekt, który tu stoi, zostanie rozebrany, chyba że przetarg wygra dotychczasowy dzierżawca. Cenę wywoławczą rocznego czynszu ustalono na 40 tys. 600 zł netto.

Mimo że wpłynęły dwa wadia, nikt w przetargu nie wystartował. Zapał potencjalnych dzierżawców może studzić fakt, że podpisując umowę z miastem będą mieli obowiązek wyremontować muszlę do końca przyszłego roku według ekspertyzy technicznej, która została wykonana dla miasta. Koszt prac opisanych w tej ekspertyzie oszacowano na blisko milion złotych. Z tego też powodu dopuszczona jest rozbiórka muszli i postawienie w jej miejscu nowej.

Drugi ustny przetarg nieograniczony odbędzie się 7 listopada. Miasto w dokumentacji przetargowej nic nie zmieniło. Warunki opisane wyżej pozostają więc nadal aktualne. Ogłoszenie o przetargu wraz z ekspertyzą techniczną magistrat opublikował na swojej stronie internetowej: https://bip.um.kolobrzeg.pl/a,62241,07112023-r-przetarg-obiekt-gastronomiczny-muszla-koncertowa.html

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. 19 października, 16:42 D

    Już rozbierają ten drewniany budyneczek.

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend