Dołożyć blisko milion złotych do budowy nowego placu zabaw przy ul. Dubois? Prezydent jest za, niektórzy radni mają jednak wątpliwości

Prezydent Kołobrzegu nie chce unieważniać przetargu na wykonanie placu zabaw przy ul. Dubois. Wczoraj informowaliśmy, że jedyna oferta, która wpłynęła, jest o prawie milion złotych wyższa od kwoty, którą miasto przeznaczyło na ten cel.

Na zdjęciu u góry obecny plac zabaw przy ul. Dubois. Pod tekstem dwa wybrane zdjęcia z projektu nowego miejsca zabaw dla najmłodszych, które ma powstać w tym miejscu.

Przypomnijmy, że w takich przypadkach miasto zwykle unieważniało przetarg. Tak było ostatnio, gdy firma, która zgłosiła gotowość wyremontowania targowiska przy ul. Trzebiatowskiej zażądała za swoje usługi 12,8 mln zł. Zieleń Miejska (spółka komunalna miasta) była gotowa wydać na modernizację największego bazaru w mieście niewiele ponad 6 mln zł.

W przypadku budowy nowego placu zabaw przy ul. Dubois jest jednak inaczej.

-Pani prezydent skłania się ku temu, by dołożyć środków – przyznaje Michał Kujaczyński, rzecznik Urzędu Miasta – Ceny materiałów budowlanych wzrosły o kilkadziesiąt procent. Szansa na to, że w kolejnym przetargu uzyskamy niższą cenę zakładając, że w ogóle ktoś się zgłosi, jest mała.

By zwiększyć o blisko milion złotych budżet na inwestycję – dokładnie z 1,48 do 2,27 mln zł – potrzebna jest zgoda Rady Miasta. Prawdopodobnie więc w październiku projekt uchwały w tej sprawie trafi pod obrady radnych.

O zdanie zapytaliśmy przewodniczącego klubu „Radni Niezależni” Jacka Woźniaka.

-Mam ogromne wątpliwości, czy to jest niezbędny na dzisiejsze czasy wydatek. Tym bardziej, że nie jest to inwestycja generująca ekonomiczną wartość dodaną, a tylko taką, która będzie powiększała wydatki bieżące, związane z jego utrzymaniem – mówi naszemu portalowi radny Woźniak.

plac zabaw kolobrzeg 4 2 1024x652 - Dołożyć blisko milion złotych do budowy nowego placu zabaw przy ul. Dubois? Prezydent jest za, niektórzy radni mają jednak wątpliwości
plac zabaw kolobrzeg 14 2 1024x652 - Dołożyć blisko milion złotych do budowy nowego placu zabaw przy ul. Dubois? Prezydent jest za, niektórzy radni mają jednak wątpliwości

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. 19 września, 09:38 Aska

    Dokładnie tak, żlobkow w Kołobrzegu brak ale na plac za 2.2 mln jest to jakis zart….

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend