Dom po DPSie przy Ogrodowej sprzedany. Tyle trafi na konto starostwa. Kto kupił nieruchomość?

Dziś o godz. 11 odbył się ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż działki nr 70 o pow. 0,0814 ha przy ul. Ogrodowej 3. Chodzi o głośną nieruchomość zabudowaną budynkiem, w którym do niedawna mieściła się filia Domu Pomocy Społecznej we Włościborzu.

Kwota wyjściowa wynosiła 3,5 mln zł. W licytacji wystartowała jedna firma. Jej przedstawiciel podbił cenę wywoławczą raz – o 35 tys. zł. Nieruchomość kupiła firma zarejestrowana w Bydgoszczy. Jak udało nam się dowiedzieć prowadzi ona działalność hotelową, uzdrowiskową oraz Wellness & Spa, swoje obiekty ma również w Kołobrzegu.

– Nabywcą jest duża firma, która daje prawo nam sądzić, że cała transakcja zostanie bez problemu sfinalizowana – mówi naszemu portalowi wicestarosta Jacek Kuś.

Pozostała kwota ma wpłynąć na rachunek starostwa najpóźniej w dniu podpisania przez strony aktu notarialnego.

Pieniądze ze sprzedaży nieruchomości starostwo powiatowe ma wydać – mówiąc ogólnie – na realizację celów społecznych. Przypomnijmy, że sprzedany dziś obiekt przekazali kiedyś państwo Słapikowie, którzy wskazali konkretny cel na jaki ma zostać przeznaczony – dom miał służyć mieszkańcom Kołobrzegu, szczególnie tym najstarszym.

Duża część pieniędzy trafi więc do Domów Pomocy Społecznej we Włościoborzu i Gościnie i zostaną wydane m.in. na potrzebne remonty czy nowe nasadzenia i aranżację ogrodów z miejscami do wypoczynku dla seniorów.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend