Drugi konkurs ofert na bezpłatne szczepienia kołobrzeżan przeciw grypie zakończył się fiaskiem, bo nie ma chętnych

To już drugi konkurs ofert na szczepienia kołobrzeżan w wieku 65 plus przeciw grypie i drugi, w którym nie było oferentów. Może to wynikać z braku szczepionek, który odczuwalny jest w całym kraju. Miasto ma powtórzyć procedurę i liczy, że w końcu znajdzie się chętny na realizację tego miejskiego programu zdrowotnego.

Przypomnijmy, że 6 lipca Rada Miasta przyjęła program szczepienia przeciwko grypie sezonowej dla osób powyżej 65 lat w oparciu o miejski program polityki zdrowotnej. Jedynym warunkiem, by skorzystać ze szczepień oprócz spełnienia kryterium wieku, jest posiadanie Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca.

-Do tej pory szczepiliśmy rokrocznie 714 osób, bo na tyle pozwalały nam nasze środki w budżecie – mówiła podczas lipcowej sesji Rady Miasta Ilona Grędas-Wójtowicz, wiceprezydent Kołobrzegu ds. społecznych – Dzięki temu, że mamy program polityki zdrowotnej zakładamy, że zaszczepić będziemy mogli około 1300 osób każdego roku. Będzie to możliwe dzięki temu, że będziemy mogli ubiegać się o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia do tego programu.

.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend