Drużyna na medal! Z zawodów karate wszyscy wrócili z krążkami

5 złotych, 2 srebrne i 6 brązowych medali to bilans 10 zawodników Klubu Sportowego Morote na międzynarodowych zawodach. 19 listopada w Lęborku odbył się turniej karate olimpijskiego VIII Grand Prix International Karate WKF Lębork 2022, w którym wzięło udział prawie 500 karateków z Polski, Łotwy i Ukrainy.

Wszyscy podopieczni trenera Przemysława Spadło wrócili do domu z medalami, co jest niezwykłym osiągnięciem i potwierdza słuszność programu treningowego realizowanego na co dzień w klubie. Doskonale spisał się Wiktor Wojarski, który zwyciężył turniej bez straty punktu, po raz kolejny potwierdzając prymat najlepszego zawodnika w kraju w kategorii kadet -70kg.

Dwa złote medale zdobyła mieszkanka Głowaczewa, Klaudia Grząkowska, która nie miała sobie równych w kumite dziewcząt u12 -30kg oraz w kumite dziewcząt u12 białe-żółte pasy, pokonując rywalki z Polski, Ukrainy i Łotwy. Uczennica Szkoły Podstawowej w Drzonowie, udowodniła, że dzięki systematycznym treningom i zaangażowaniu można spełniać marzenia.
Złoty medal zdobył także Tymon Lorbiecki z Kołobrzegu, uczeń SP nr 6, wygrywając kategorie kumite chłopców b., ż. pasy u14+50 kg.

Bardzo dobrze spisała się Eliza Klim z Karcina, która zwyciężyła w kategorii kumite dziewcząt u8 +27kg. Dwa srebrne medale zdobył Przemek Spadło, uczeń Szkoły Podstawowej nr 7 w Kołobrzegu, który niedawno przeszedł do starszej kategorii wiekowej. Po bardzo dobrych walkach, w których zostawił w tyle 30 zawodników w pierwszej kategorii (u10b.,.ż. p. -35 kg) i 17 w drugiej(u10-35 kg), doszedł do finałów. W pierwszym przegrał przez wskazanie sędziowskie z zawodnikiem z Ukrainy, w drugim po epickiej walce poległ 0-1 z Łotyszem.

W tych samych kategoriach dwa brązowe medale zdobył Mikołaj Szymanek ze Starego Borku, który zobaczył, że w sporcie nie tylko się zwycięża. Rewelacjnie spisała się Julia Nikolin uczennica Zespołu Szkół Ekonomiczno -Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu, zdobywczyni brązowego medalu w kumite juniorek +59 kg. Jest to pierwszy medal Julii w barwach klubu i mocno wierzymy, że to dopiero początek.
Nie zawiódł Maksym Piła (Szkoła Podstawowa nr 7 im. Zjednoczonej Europy w Kołobrzegu.), który do swojej bogatej kolekcji dorzucił brązowy medal w kategorii kumite chłopców u12-35 kg. Dwa brązowe medale zdobyły także: Lenka Szymanek i Alicja Klim, uczennice szkoły podstawowej w Drzonowie. 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend