Dwa ważne odcinki ulic w centrum Kołobrzegu zostaną zamknięte. Na stałe

Starostwo Powiatowe, które wcześniej zablokowało pomysł miasta na ograniczenie ruchu kołowego w centrum Kołobrzegu, teraz wyraziło na to zgodę. Od przyszłego roku mają zostać zamknięte ruchliwe odcinki Armii Krajowej i Ratuszowej. Na stałe.

Dokładnie chodzi o odcinek Armii Krajowej między ulicą Katedralną a skrzyżowaniem tej ulicy z Narutowicza i Ratuszową oraz o odcinek Ratuszowej na wysokości ratusza. Dokładnie te same fragmenty ulic były zamykane na czas organizowanych tu Jarmarków Solnych.
Bez zmian będą się tędy poruszać samochody z przepustkami należące do mieszkających tu kołobrzeżan lub osób posiadających tu swoje biznesy.

Natomiast jednokierunkowa dziś Armii Krajowej od Łopuskiego do Katedralnej będzie dwukierunkowa. Ulica Narutowicza od Mariackiej do skrzyżowania z Armii Krajowej też będzie dwukierunkowa.

-Centrum miast bez samochodów i zgiełku to przyszłość, którą chcemy zaplanować razem z mieszkańcami – mówiła już w 2021 roku prezydent Kołobrzegu przedstawiając plan zmiany organizacji ruchu w ścisłym centrum kurortu. Ta idea, z pewnymi zmianami, jest aktualna również dziś.

Zmiany w organizacji ruchu mają wejść w życie przed przyszłorocznymi wakacjami.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend