Dwóch chętnych na organizację Jarmarku Bożonarodzeniowego. Duża różnica w cenie za domek

413 tys. zł za organizację Jarmarku Bożonarodzeniowego i tysiąc zł dzierżawy za domek handlowy, czy 269 tys. zł za przygotowanie wydarzenia i 1,8 tys. zł od kupców? Regionalne Centrum Kultury wybiera organizatora Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Dwie firmy są chętne na organizację Jarmarku Bożonarodzeniowego. Zaoferowane przez nie koszty organizacji wydarzenia bardzo się różnią. Podobnie jak cena, którą dzierżawcy musieliby zapłacić za handlowy domek.

Międzynarodowe Targi Gdańskie (te same, które przygotowały zeszłoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy i ostatni Jarmark Solny) zażądały za organizację wydarzenia 413 tys. zł. Kupcy za dzierżawę domku handlowego mieliby zapłacić tysiąc złotych (dzierżawa wpływa na konto organizatora, czyli w tym przypadku MTG).

Wpłynęła jeszcze jedna oferta. Złożyła ją kołobrzeska firma IVENTOR. Cena za organizację jest niższa i wynosi 269 tys. zł. Kupcy jednak musieliby zapłacić za dzierżawę handlowego stoiska więcej niż w przypadku MTG, bo 1,8 tys. zł.

Nie wiemy jeszcze, którą ofertę wybierze RCK. O wyniku rozstrzygnięcia poinformujemy na okkolobrzeg.pl.

Umowa miałaby zostać podpisana na trzy edycje jarmarku. W tym roku wydarzenie zaplanowano w terminie od 3 do 20 grudnia.
Jarmark (tj. 36 domków, scena, instalacje led i inne atrakcje) stanie wokół ratusza.
Z mapki dołączonej do specyfikacji przetargowej, wynika, że miasto nie planuje zamknięcia części ulic, jak to miało miejsce podczas Jarmarku Solnego.

2 komentarze

Napisz komentarz
  1. 26 października, 11:02 d

    Nie mamy(jako miasto) na co wydawać pieniędzy ? Chleba nie będzie to przynajmniej będą igrzyska.

    Reply this comment
  2. 27 października, 10:28 mixer

    Co to za firma IVENTOR z Kołobrzegu? Po wpisaniu w Google IVENTOR Kołobrzeg nie ma żadnej informacji.

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend