Forum Ekologiczne bez krawata – zabawy dla dzieci, Parada Rowerów i EkoBieg

Pisaliśmy już, że w tym roku IV Forum Ekologiczne odbędzie się w Kołobrzegu na początku czerwca, czyli trzy miesiące wcześniej niż dotąd. W programie debat jak co roku jest wiele poważnych tematów z zakresu ochrony środowiska. Ale Forum ma też swoją mniej oficjalną część.

IV Forum Ekologiczne w Kołobrzegu odbędzie się w dniach 7-9 czerwca. W programie są m.in. debaty, wykłady, część wystawiennicza i premiera filmu Krzysztofa Chomicza „Dzika natura Pomorza Zachodniego”. Zaproszenie przyjęli znani samorządowcy z całej Polski. 

Również jak co roku, tak i w czasie IV Forum Ekologicznego zostanie przeprowadzona akcja charytatywna. W tym roku Forum pomoże siedmioletniemu Krzysiowi. Pieniądze zebrane podczas akcji zostaną przeznaczone na opłacenie turnusów neurologopedycznych. 

Ale będzie też chwila na relaks i zabawę. Przez wszystkie dni trwania Forum organizatorzy zapraszają dzieci i młodzież z placówek oświatowych powiatu kołobrzeskiego do udziału w specjalnym programie warsztatów i animacji ekologicznych.

Z kolei 7 czerwca, o godz. 17 wystartuje EkoBieg. Udział w nim jest bezpłatny. Dystans do pokonania to 5 km. 
Dzień później ulicami Kołobrzegu przejedzie Parada Rowerowa. Poprowadzi ją znana kołobrzeżanka Agnieszka Rylik oraz prezydent Kołobrzegu Janusz Gromek. Udział w paradzie również jest bezpłatny i każdy może do niej dołączyć.

Szczegóły i program znajdziecie na profilu Facebookowym Forum: TU

Na zdjęciu parada rowerów w 2016 roku. Fot. Facebook/ForumEkologiczne.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend