Poznajcie Lunę i Bobka. Skrzydlaci pierwszy raz w Kołobrzegu

Luna to sowa płomykówka, Bobek- puchacz bengalski. Oboje razem ze swoimi opiekunami, Laurą i Patrykiem, przyjechali na Targ Solny w Kołobrzegu z okolic Gdańska.

To pierwsza wizyta sympatycznej pary ptaków i ich opiekunów w Kołobrzegu. Można ich spotkać na trwającym właśnie Targu Solnym w porcie pasażerskim. Cieszą się tu sporą popularnością. Można sobie z sową zrobić zdjęcie, a jej opiekunka Laura cierpliwie odpowiada na pytania.

– To są ptaki hodowlane – podkreśla Laura – W domu mamy ich w sumie 7.

Co ciekawe w naturalnym środowisku Bobek… pożarłby Lunę. Nieco oswojone i w towarzystwie ludzi żyją jednak pokojowo obok siebie. Sporo ich różni. Luna jest towarzyska i przywiązana do swojej opiekunki. Bobek jest mniej skory do poufałości i uwielbia przesiadywać na szafie.

Przypomnijmy, XIII Hanzeatycki Targ Solny trwa do jutra, do godz. 18. Wydarzenie nawiązuje do historii Kołobrzegu z czasów Piastów: Chrobrego i Krzywoustego oraz do lokacji miasta w 1255 roku. Na festyn składają się prezentacje historyczne przygotowane przez profesjonalne grupy rekonstrukcyjne, pokazy walk oraz dziecięce stoisko historyczne pracujące w ramach „Klubu Historycznych Detektywów” w Szkole Podstawowej Nr 4 w Kołobrzegu.

Na skwerze przy latarni morskiej są m.in. stoisko z miodem, woskiem i pszczołami, stoisko bartnika, serowarów, garncarza. Można odwiedzić stoiska wikliniarza, mincerza (wybijanie monet pomorskich z XII – XIV wieku), powroźnika (skręcanie lin dla żeglarzy – warsztaty dla widzów), kowala i rogownika (pokazy obróbki rogu i kości, gotowe kopie artefaktów, m.in. grzebienie kołobrzeskie i szachy z Sandomierza). Wstęp wolny.

e 1 1024x679 - Poznajcie Lunę i Bobka. Skrzydlaci pierwszy raz w Kołobrzegu
targ solny 1 1024x576 - Poznajcie Lunę i Bobka. Skrzydlaci pierwszy raz w Kołobrzegu targ2 1024x576 - Poznajcie Lunę i Bobka. Skrzydlaci pierwszy raz w Kołobrzegu targ5 1024x576 - Poznajcie Lunę i Bobka. Skrzydlaci pierwszy raz w Kołobrzegu targ6 1024x576 - Poznajcie Lunę i Bobka. Skrzydlaci pierwszy raz w Kołobrzegu targ4 1024x576 - Poznajcie Lunę i Bobka. Skrzydlaci pierwszy raz w Kołobrzegutarg9 1024x576 - Poznajcie Lunę i Bobka. Skrzydlaci pierwszy raz w Kołobrzegu

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend