Fundacja „Sztuka dla życia” będzie wspierać po raz kolejny. Chętni mogą się już zgłaszać (+program)

Fundacja „Sztuka dla życia” rusza z projektem „Sztuka w służbie ducha i ciała”. Program jest adresowany do osób chorych onkologicznie.  Chętni mogą zgłaszać się do 27 marca. 

 Na zdjęciu migawka z poprzedniego projektu, który przeprowadziła Fundacja „Sztuka dla życia” . Był to program „KIM JESTEŚ-KIM JESTEM-przeglądam się w twarzach moich przodków”.

Więcej pisaliśmy o tym TU

Fundacja SZTUKA DLA ŻYCIA jako główny cel stawia sobie działania wokół KULTURY i SZTUKI jako wartości nadających głębszy sens ludzkiemu życiu. Poprzez realizację zadania „SZTUKA W SŁUŻBIE DUCHA I CIAŁA” ma powstać miejsce do rozwoju twórczych pasji i talentów, adresowane do osób, które walczą zarówno z chorobą onkologiczną, jak i wykluczeniem społecznym. Działania artystyczne będą rodzajem terapii przez sztukę, mają skłonić chorych do wyjścia z domu, podnieść ich jakość życia, wiarę w siebie i własne talenty, pokazać im nowe perspektywy, dać poczucie wspólnoty i wsparcia, rozbudzić aktywne uczestnictwo w kulturze.

Zajęcia artystyczno – terapeutyczne dają szansę chorym na pozbycie się poczucia izolacji, na bycie twórcą, by poprzez sztukę dać wyraz swoim doświadczeniom, emocjom i marzeniom. SZTUKA i związane z nią zajęcia artystyczne mają być holistyczne, wzmacniające uczestników zarówno od strony duchowej jak i fizycznej. Stąd pomysł na zróżnicowanie zajęć na: fotograficzne, rękodzielnicze, sztukę jogi, psychoterapię. Zajęcia mają mieć charakter otwarty, uczestnicy będą z nich korzystać nieodpłatnie. Jest to ważna kwestia, by każdy niezależnie od statusu finansowego mógł w nich uczestniczyć.

Końcowym efektem projektu będzie wernisaż prac artystycznych uczestników zajęć (prace rękodzielnicze, wystawa fotografii) oraz prezentacja kalendarza na 2018 rok. Będzie to wyjątkowy kalendarz – utworzony ze zdjęć powstałych podczas zajęć fotograficznych. Uczestnicy zajęć za pośrednictwem aparatu fotograficznego i pod okiem instruktora pokażą piękno w chorobie i mimo choroby. Ten niepowtarzalny kalendarz będzie można kupić, a środki z jego sprzedaży wesprą koszty kontynuacji zajęć artystyczno-terapeutycznych.

Zajęcia rozpoczną się 27 marca i potrwają do 17 czerwca. Plan zajęć:

  1. Poniedziałek: 16.00-17.30 – joga, 17.30-19.00 – psychoterapia grupowa
  2. Wtorek: 16.00-18.00 – rękodzieło
  3. Środa: 16.00-17.30 – psychoterapia indywidualna, 17.30-19.00 – fotografia

Miejsce: Gimnazjum nr 3 im. Zjednoczonej Europy w Kołobrzegu.

Osoby zainteresowane prosimy o zapisywanie pod nr  tel. 660 042 671 lub pisząc na adres fundacja@sztukadlazycia.pl.  Ilość miejsc jest ograniczona,

Projekt jest współfinansowany ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.
Projekt realizowany przy współpracy Gminy Miasto Kołobrzeg i Gimnazjum nr 3 im. Zjednoczonej Europy w Kołobrzegu.

Tekst i zdjęcie źródło: Fundacja „Sztuka dla życia” (ze zmianami i skrótami redakcji). 

Projekt wspierają:

klimatyczny Kołobrzeg - Fundacja "Sztuka dla życia" będzie wspierać po raz kolejny. Chętni mogą się już zgłaszać (+program) pomorze zachodnie - Fundacja "Sztuka dla życia" będzie wspierać po raz kolejny. Chętni mogą się już zgłaszać (+program) gimnazjum Kołobrzeg - Fundacja "Sztuka dla życia" będzie wspierać po raz kolejny. Chętni mogą się już zgłaszać (+program)

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend