Gdyby się spełnił czarny scenariusz w tym kołobrzeskim ośrodku może zostać otwarte izolatorium dla chorych na COVID-19

Kołobrzeski ośrodek MSWiA przy ul. Portowej jest na wojewódzkiej liście miejsc, gdzie potencjalnie mogłoby funkcjonować izolatorium.

– Jesteśmy w gotowości na wypadek gdyby spełnił się w naszym województwie czarny scenariusz i mielibyśmy duży wzrost zakażeń koronawirusem – powiedział naszemu portalowi Maciej Bejnarowicz, dyrektor ośrodka – Na razie to się nie dzieje i oby tak dalej. – dodaje.

Fot. FB/MSWiA

Gdyby jednak nastąpił gwałtowny wzrost zachorowań i duża liczba osób musiałaby zostać izolowana, ośrodek pełniłby potrójną rolę – izolatorium, miejsca do przechodzenia kwarantanny i hotelu dla medyków, którzy w krytycznej sytuacji musieliby przyjechać do Kołobrzegu spoza miasta.

– Nasi pracownicy albo są na postojowym, albo pełnią dyżury. Obiekt jest gotowy w każdej chwili wznowić działalność – dodaje dyrektor Maciej Bejnarowicz.

Izolatorium to miejsce dla chorych na COVID-19, którzy przechodzą tę chorobę łagodnie, ale są źródłem zakażenia dla innych osób. Miejsca izolatoriów wskazuje wojewoda.

W izolatoria mogą zmieniać się hotele, hostele, akademiki, czy właśnie sanatoria.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend