Gratka dla ludzi z odrobiną benzyny we krwi – 1. Rajd Kołobrzeski

W drugiej połowie września odbędzie się w Kołobrzegu prawdziwy rajd samochodowy. Będzie to 5 runda Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej. Jeżeli masz auto, pilota i dwa kaski możesz w nim wystartować.

1. Rajd Kołobrzeski zostanie rozgrywany w formule Konkursowej Jazdy Samochodem. Oznacza to, że wystartować w niej może praktycznie każdy kierowca, posiadający samochód z aktualnym przeglądem i ubezpieczeniem OC. Niezbędne jest posiadanie pilota, oraz dwóch kasków z homologacją drogową i apteczki.

W sobotni wieczór 23 września odbędzie się prolog rajdu na zamkniętych ulicach centrum Kołobrzegu. To krótka, ale widowiskowa próba, przygotowana specjalnie z myślą o kibicach, którzy nie będą mogli się wybrać w dalsze rejony powiatu i zechcą dopingować załogi w mieście. Dłuższe i szybsze, ale też bardzo techniczne odcinki przygotowano na niedzielę. Trzy, ponad dwukilometrowe „oesy” załogi pokonają trzykrotnie wracając w przerwach do Parku Serwisowego w Kołobrzegu. W sumie do przejechania na czas będzie niemal 25 km odcinków specjalnych.

Jako, że rajd będzie piątą rundą mistrzowskiego cyklu na pewno do Kołobrzegu zawita czołówka załóg walczących o punkty w klasyfikacji rocznej.

– Jak już pokazały inne rajdy w tym cyklu często okazuje się, że lokalni kierowcy, którzy nie startują w całej serii, potrafią namieszać w wynikach, pokonując renomowane teamy – informują organizatorzy i zachęcają – Dlatego zapraszamy wszystkich, którzy mają choć odrobinę domieszki benzyny we krwi do startu w nowej imprezie i sprawdzenia własnych umiejętności w sportowej rywalizacji. Zgłoszenia przyjmowane będą drogą elektroniczną od 28 sierpnia do 18 września, a publikacja listy zgłoszonych załóg nastąpi 20 września.

Więcej szczegółów dotyczących rajdu pojawiać się będzie na bieżąco na oficjalnym FanPage’u rajdu:www.fb.com/rajdkolobrzeski

rajd2 - Gratka dla ludzi z odrobiną benzyny we krwi - 1. Rajd Kołobrzeski

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend