Gratulacje: medalowe miejsca akrobatek z kołobrzeskiej Akademii LaPassion

W ubiegłą sobotę (19 maja) w hali sportowej w Szczecinku odbył się Międzywojewódzki Turniej w Akrobatyce  Sportowej i Fitness. Młode zawodniczki z Kołobrzegu, które ćwiczą na co dzień w Akademii Akrobatyki LaPassion, zajęły medalowe miejsca.

W zmaganiach wzięło udział ponad 100 zawodników z sześciu klubów: ALKS Borne Sulinowo, Inowrocławski Klub Sportowy, UKS „Kociewie” Starogard Gdański, SS CRC Leszno, AKS „Darzbór” Szczecinek oraz Akademia Akrobatyki LaPassion z Kołobrzegu.

Akrobaci rywalizowali w XIII blokach i byli oceniali przez dziewięciu sędziów. Na najlepszych zawodników czekały medale i nagrody niespodzianki.
– Jechałyśmy solidnie przygotowane. Zwykle trenujemy trzy razy w tygodniu, lecz przed zawodami przychodzimy cały tydzień na salę. – mówią trenerki z kołobrzeskiej Akademii, Magdalena Kozak i Marta Kuchna – Jednak zawsze może pojawić się stres i punkty zostaną odjęte z powodu na przykład nieudanego elementu. Jednakże, nasze akrobatki są dziewczynkami „startowymi” i pokazały że adrenalina działa dla nich na plus. Wielogodzinne przygotowania na treningach przyniosły wspaniały efekt.

W dwójkach dziewcząt w klasie III złoty medal zdobyły Zofia Hok i Lena Bednarska( 38,10 pkt.), a srebro wywalczyły klubowe koleżanki Kornela Głuszkowska i Kinga Kubiak (36,59 pkt.). W trójkach dziewcząt w klasie III równie pięknie zaćwiczyły, zdobywając pierwszą pozycję medalową w składzie Joanna Sudnikowicz, Sara Kozub i Magdalena Piotrowska. Srebro otrzymały w układzie „różowe pantery” : Patrycja Kaszuba, Paulina Kiełbasa i Zuzanna Szymanowicz.

 

ak4 - Gratulacje: medalowe miejsca akrobatek z kołobrzeskiej Akademii LaPassion 32971348 1815448965186722 8714780465136926720 n - Gratulacje: medalowe miejsca akrobatek z kołobrzeskiej Akademii LaPassion ak1 - Gratulacje: medalowe miejsca akrobatek z kołobrzeskiej Akademii LaPassion ak2 - Gratulacje: medalowe miejsca akrobatek z kołobrzeskiej Akademii LaPassion ak3 - Gratulacje: medalowe miejsca akrobatek z kołobrzeskiej Akademii LaPassionak5 - Gratulacje: medalowe miejsca akrobatek z kołobrzeskiej Akademii LaPassion ak6 - Gratulacje: medalowe miejsca akrobatek z kołobrzeskiej Akademii LaPassion

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend