Handlowe miejsca na Bulwarze Szymańskiego tylko dla artystów. Dzierżawa od 4 do 16 tys. zł netto

Urząd Miasta opublikował wykaz miejsc, które wydzierżawi na Bulwarze Szymańskiego artystom i rękodzielnikom. Najdroższe z nich wyceniono na 16 tys. zł plus 23 procent VAT-u.

Na Bulwarze Szymańskiego, podobnie jak rok temu, będzie ponad 20 miejsc w których będzie można prowadzić działalność od 1 maja 2018 do 30 kwietnia 2019 roku. Ale nie dowolną. Magistrat dokładnie określa co będzie można sprzedawać w wyznaczonych punktach. Są to lokalizacje artystyczne przeznaczone m.in. na prowadzenie usług fotograficznych (dwa najdroższe miejsca – cena wywoławcza netto to 16 tys. zł za cały okres dzierżawy). Pięć miejsc miasto przeznaczyło dla rękodzielników, którzy będą mogli sprzedawać przedmioty wykonywane na stoisku (cena wywoławcza 7 tys. plus VAT). O trzy kolejne mogą się ubiegać osoby wyplatające warkoczyki lub robiące tatuaże (cena 6 tys. zł plus VAT). Najwięcej miejsc, bo 10, miasto przeznaczyło dla malarzy, karykaturzystów i rysowników. Artyści za miejscówkę na Bulwarze będą musieli zapłacić minimum 4 tys. zł plus VAT.
Dodatkowo artyści będą musieli udowodnić urzędnikom, że faktycznie nimi są okazując dokument ukończenia szkoły artystycznej lub potwierdzenie przynależności do organizacji zrzeszającej ludzi sztuki.

Lokalizacje artystyczne wydzierżawione zostaną w trybie przetargu ustnego nieograniczonego. Na wszystkich lokalizacjach artystycznych obowiązuje zakaz prowadzenia jakiejkolwiek działalności o innym charakterze, niż ta określona przez miasto.

Wykaz wywieszony został na okres 21 dni – do dnia 25 marca 2018r.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend