III Ogólnopolskie Dni Djembe: w Kołobrzegu darmowe warsztaty gry na bębnach

Ogólnopolskie Dni Djembe jest to święto najpopularniejszego instrumentu etnicznego na świecie jakim jest zachodnio-afrykański bęben djembe. 

Zdjęcie poglądowe.

Jest to też święto niemałej społeczności w Polsce, osób które w wolnym czasie w pojedynkę czy też częściej w mniejszych lub większych grupach spotykają się na zajęciach zorganizowanych lub spontanicznych bębniarskich meetingach. Drum circle to nowe pojęcie, ale coraz częściej spotykane nie tylko w strefie eventów firmowych jako świetna forma team buildingu ale i w życiu codziennym jako nietypowa alternatywa do tradycyjnego spędzania wolnego czasu. 

W jednym bębniarskim kręgu spotykają się ludzie w różnym wieku i profesji. Nieważny jest status ani kolor skóry. Nie muszą porozumiewać się w tym samym języku ponieważ w tym czasie obowiązuje tylko muzyczny język djembe którego cechą charakterystyczną jest rytm i dobra zabawa.
Wydarzenie ODD (skrót od Ogólnopolskie Dni Djembe) to także święto dla instruktorów gry na bębnach djembe w całej Polsce. Czyli osób które dbają o propagowanie bębnów djembe w naszym kraju poprzez organizowanie warsztatów gry, koncertów i pokazów artystycznych. Wspólnie integrują się aby ta impreza była zawsze udana. Tworzymy to święto wspólnie razem bo słowo djembe w języku ludu Bambara „Anke djé, anke bé” znaczy: „razem w pokoju, w harmoni”

W I edycji wzięło udział 28 miast natomiast w II edycji już 35 miejscowości. W 37 miejscach odbyły się warsztaty czasem nawet dwudniowe więc ogółem w ubiegłym roku z okazji II ODD odbyło się ponad 40 warsztatów i to wszystko w ciągu 3 dni.

W Kołobrzeg w sobotę odbędą się darmowe warsztaty gry na bębnach afrykańskich. Szczegóły na plakacie poniżej.

djmebe - III Ogólnopolskie Dni Djembe: w Kołobrzegu darmowe warsztaty gry na bębnach

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend