„Jabłko czy Cytryna” wspólna akcja policji i uczniów

Policjanci kołobrzeskiej drogówki wspólnie z uczniami z Zespołu Szkół w Ustroniu Morskim wzięli udział w akcji „Jabłko czy Cytryna”poświęconej bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego.

W godzinach rannych uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ustroniu Morskim wspólnie z policjantami Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu przeprowadziła akcję „Jabłko czy cytryna”. Celem akcji było uświadomienie kierującym, że bezmyślna jazda jest często przyczyną wypadków, których ofiarami są również dzieci. Za wzorową postawę uczniowie nagradzali kierowców jabłkiem, a za drobne przewinienia cytryną.

Uczniowie podczas spotkania przypomnieli sobie podstawowe zasady ruchu drogowego, a także mieli okazję wspólnie z policjantami przeprowadzać kontrolę pojazdów. Podczas akcji sprawdzano uprawnienia do kierowania pojazdami, ważność dokumentów, stan trzeźwości i prędkość. Większość skontrolowanych kierowców w nagrodę za prawidłową jazdę otrzymało jabłko. Jednak zdarzyli się i tacy, którzy wykazali się skrajną nieodpowiedzialnością. Policjanci w trakcie działań zatrzymali do kontroli kierującą 24 letnią mieszkankę Kluczborka. Kobieta została przebadana i jak się okazało w jej organizmie było 1,5 promila alkoholu.

Akcję wspólnie z dziećmi przygotowała dyrekcja Zespołu Szkół w Ustroniu Morskim.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend