Jak się dostać do galerii Karuzela, jeżeli nie masz auta? Dla niektórych klientów to może być kłopot

27 października otwarta zostanie galeria handlowa Karuzela w Budzistowie. Sprawdziliśmy jak do nowego centrum handlowego będą mogły się dostać osoby niezmotoryzowane lub po prostu takie, które chcą skorzystać z publicznego transportu, a niekoniecznie z własnego auta.

Na początku wyjaśnijmy, że sama galeria znajduje się na terenie gminy wiejskiej Kołobrzeg. I to gmina lub inwestor musieliby zawnioskować do Komunikacji Miejskiej (spółka komunalna miasta) o dogodne połączenie, co wiązałoby się z koniecznością dopłaty do kursów.

Dziś jedynym miejskim autobusem, który jedzie w kierunku Karuzeli jest „Siódemka”. W trasę wyjeżdża spod dworca PKP. Najbliższy galerii przystanek znajduje się przy Janiska Osiedle, tj. ok. 150 metrów od ronda. Trzeba więc kawałek przejść piechotą.

Inna sprawa to liczba kursów i godziny odjazdów. Dziś jest ich tylko osiem (a w sobotę i niedzielę jeszcze mniej) z czego dwa poranne wyjeżdżają dużo przed otwarciem galerii, prawdopodobnie więc będą nieprzydatne dla klientów. Ostatni kurs „Siódemka” rozpoczyna o godz. 18.55. Z powrotem do miasta będziemy mogli zabrać się ostatnim przejazdem o godz. 19.15.

W obu przypadkach po południu (między godzinami 15-19) mamy około trzygodzinną przerwę, kiedy nie jeździ nic.

Jak udało nam się dowiedzieć, na dziesięć dni przed otwarciem galerii inwestor nie zwracał się do Komunikacji Miejskiej z żadną propozycją zwiększenia liczby kursów. Jeżeli zaś chodzi o bardziej dogodny przystanek, to pasażerowie udający się do Karuzeli mogliby w przyszłości wysiadać „na górce”. To jednak rozstrzygnie się dopiero po zakończeniu inwestycji drogowej, którą prowadzi tu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

6 komentarzy

Napisz komentarz
 1. 18 października, 00:44 Krooo

  Kicha dla seniorów i młodzieży

  Reply this comment
  • 15 listopada, 18:20 Hania

   A ludziE którzy muszą tam dojechać do pracy,z osiedla europejskiego ,6dywuzji,Trzebiatowskiej ?
   Przecież są też tacy którzy nie mają auta ,
   I wtedy muszą iść na około przez młyńska
   Czy. Będzie taki autobus po godzinie 8smej?

   Reply this comment
 2. 18 października, 07:46 Myślący

  Zapomnieliście o ,,9,,,która jeździ trzy razy dziennie🤣

  Reply this comment
 3. 18 października, 09:56 abc

  Szkoda, że podczas projektowania/budowy obwodnicy nikt nie pomyślał o chodniku, czy ścieżce rowerowej, chociażby na odcinku od ul. 6 dywizji do Budzistowa i jakiegoś zejścia do ul. Słonecznej w Budzistowie.

  Reply this comment
 4. 20 października, 19:43 xdxdxd

  Śmiechłem szczerze powiedziawszy. Patrząc jakie jest zapotrzebowanie na pracowników tam i domyślając się że galeria będzie czynna zapewne min. do 21:00 to współczuję pracownikowi nie zmotoryzowanemu w zimę nocą wracać z tamtąd do centrum. Masakra…

  Reply this comment
 5. 21 listopada, 13:23 JG

  Tam nawet ścieżki rowerowej nie ma, a co dopiero KM. Serio? Dojazd tylko z ronda? JPRDL….

  Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend