Jarmark Solny wystartował. Klucz do bram miasta na trzy tygodnie trafił do hrabiego i hrabiny Solnych

Dziś (11.07) o godz. 12 prezydent Kołobrzegu przekazała symboliczny klucz do bram miasta hrabiemu Solnemu i hrabinie Solnej. To znak, że rozpoczął się Jarmark Solny, który przez najbliższe trzy tygodnie będzie gościł w centrum Kołobrzegu.

36 domków handlowych stanęło na zamkniętych odcinkach ulic Armii Krajowej, Narutowicza i Ratuszowej. Handlowcy, rzemieślnicy i rękodzielnicy przyjechali ze swoim towarem do Kołobrzegu z całego kraju. Do 4 sierpnia można się wybrać na jarmark i kupić m.in. bułgarskie garnki gliniane, kołobrzeską ceramikę, nalewki, lokalne przysmaki i ręcznie robioną biżuterię.

Przez cały czas trwania jarmarku na Skwerze Miasta Partnerskich będzie działać strefa wypoczynku z leżakami i ofertą zabaw dla dzieci. Organizatorzy (w tym roku jest to kołobrzeskie Regionalne Centrum Kultury) przygotowali też specjalne wydarzenia dla najmłodszych, m.in. występ teatrzyku kukiełkowego czy pokaz baniek mydlanych. Szczegółowy program na plakacie pod tekstem.

Program 2 724x1024 - Jarmark Solny wystartował. Klucz do bram miasta na trzy tygodnie trafił do hrabiego i hrabiny Solnych

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend