Jest weekend. Zaplanuj go z nami!

Jutro szykuje się koncert gitarowy, a DKF „Sztorm” zaprasza na dodatkowy seans filmowy. W niedzielę coś zupełnie z innej bajki czyli Bałtycki Teatr Dramatyczny z Koszalina i sztuka „Świętoszek” według Moliera.

 

Giełda staroci

Klub Kolekcjonera i Regionalne Centrum Kultury zapraszają jutro do holu RCK przy ul. Solnej 1 na Giełdę Staroci. Będzie można kupić, sprzedać lub wymienić m.in. monety, porcelanę, monety czy stare bibeloty. Wstęp wolny. Początek godz. 10. 

Underground gra non stop

Dziś i jutro klub Underground w hotelu New Skanpol przy ul. Dworcowej zaprasza na tańce od godz. 22.00. O oprawę muzyczna zadbają didżeje – Sasha Dubrovsky, dj Mario i dj Deep.  Panie za wstęp płacą 10 zł, a panowie 10 zł w piątek i 20 zł w sobotę.

W porcie będzie gitarowo

Jutro w restauracji Sailor Port przy ul. Warzelniczej o godz. 19.00 startuje koncert gitarowy. Zagra Adam Herbata Herbowski i Mikołaj Podolski, duet „Team & M” oraz Jarosław Jarek Acoustic. 

RCK pokaże „Konwój”

Jutro Dyskusyjny Klub Filmowy „Sztorm” zaprasza na film „Konwój” w reżyserii Macieja Żaka. Start godz. 19. Bilety kosztują 10 zł.

W jednym z największych aresztów śledczych, kierowanym przez dyrektora Nowackiego (Janusz Gajos), dochodzi do zabójstwa więźnia. Rozpoczyna się śledztwo. Na przesłuchanie zostaje wezwany sierżant Berg (Przemysław Bluszcz), jeden z uczestników konwoju sprzed dwóch lat, o którego przebiegu nikt nigdy nie chciał opowiadać, a który może mieć coś wspólnego z popełnioną zbrodnią. Mimo zmowy milczenia, dociekliwy prokurator (Łukasz Lewandowski) zaczyna stopniowo odkrywać szokującą prawdę… 

Poranki Młodego Widza

Regionalne Centrum Kultury zaprasza w niedzielę najmłodszych widzów na film „Nowe przygody dzieci z Bullerbyn”. Bilety kosztują 10 zł. Start godz. 11. 

Molierowski Świętoszek

W niedzielę w RCK Bałtycki Teatr Dramatyczny z Koszalina pokaże „Świętoszka” według Moliera.  Bilety kosztują 30 zł ulgowe, 35 zł normalne. Początek godz. 18.

Przedstawienie BTD to współczesna interpretacja komedii Moliera, tekstu napisanego w 1661 roku, który okazuje się zaskakująco aktualny, obnażający obłudę, chęć władzy i fałszywą religijność. 
Tytułowy Świętoszek, czyli Tartuffe, pojawia  się w domu Orgona. Zdobywa jego zaufanie i wpływa na każdą podejmowaną przez gospodarza decyzję, od przepisania całego majątku po zaręczyny intryganta z córką Marianną. Rodzina widzi obłudę i hipokryzję Tartuffa, dlatego przygotowują spisek, który ma odkryć nieczyste intencje Świętoszka.

Kino Wybrzeże

W kinie Wybrzeże przy ul. Łopuskiego wciąż można zobaczyć film „Sztuka Kochania” czyli historię największej gorszycielki PRLu – Michaliny Wisłockiej. Film pokazywany jest trzy razy dziennie – o godz. 14, 18 i 20.15. W przerwie od „…Kochania” możemy wybrać się na  film animowany „Balerina” (godz. 16.15). Bilety dla dorosłych widzów kosztują 16 zł, dla dzieci – 10 zł.

Na zdjęciu”Świętoszek” w wykonaniu BTD z Koszalina

Fot.:RCK/BTD

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend