Polski artysta zagra na Antarktyce! Wcześniej spotkanie w Kołobrzegu

7 lutego 2017 o 12.00 w kołobrzeskim Sailor Cafe & Restaurant rozpocznie się konferencja prasowa w ramach projektu „Trzy Sztuki w Antarktyce” – ostatnia przed startem wyprawy 12 lutego.

Wyjazd na Antarktykę to inicjatywa znanych artystów: Adama Nowaka, Olafa Lubaszenki oraz Bartosza Stróżyńskiego. To podróż przez 15 000 kilometrów, której efektem będzie film, wystawa fotografii, a po dotarciu do celu, także jedno z pionierskich wydarzeń w skali kraju – transmitowany stamtąd na żywo koncert. Inicjator wyprawy – Bartosz Stróżyński to fotograf i operator kamery, Olaf Lubaszenko – aktor i reżyser, zaś Adam Nowak, znany z zespołu Raz Dwa Trzy, muzyk i wokalista.

Trzy Sztuki to pierwsza w historii wyprawa jachtem żaglowym polskich artystów do Antarktyki. Celem eskapady jest zmierzenie się ze światem sztuki w trudnych warunkach zaskakującej i nieprzewidywalnej przyrody, oraz transmisja na żywo z Antarktyki koncertu lidera zespołu Raz Dwa Trzy – Adama Nowaka. To wyjątkowy, przekraczający granice projekt.

– Mówiąc o granicach, mamy na myśli zarówno granice geograficzne, bowiem wyruszamy daleko, na sam kraniec świata czyli do Antarktyki, ale także granice wytrzymałości, gdyż zarówno warunki atmosferyczne, jak i kilkutygodniowe przebywanie w dużym gronie na niewielkiej przestrzeni będą nie lada wyzwaniem. Przede wszystkim jednak będzie to przekraczanie granic sztuki. Każdy z nas reprezentuje inną dziedzinę, a razem stworzymy coś wyjątkowego, czego nikt wcześniej nie dokonał – mówi Bartosz Stróżyński, inicjator przedsięwzięcia.

Wyprawa rozpocznie się 12 lutego 2017, a sam rejs potrwa miesiąc.

 

 

 

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend