Jubileusz: pół wieku szkoły morskiej w Kołobrzegu

Zespół Szkół Morskich w Kołobrzegu świętuje jubileusz 50-lecia istnienia.

Zespół Szkół Morskich w Kołobrzegu to jedna z pięciu tego typu placówek w Polsce. Wybiera ją młodzież z całego kraju, a od 1992 roku również dziewczęta. Dziś uczy się tu ok. 400 uczniów. Młodzież kształci się w czterech zawodach. Od 15 lat szkołą kieruje dyrektor Lech Pieczyński.

Piątkowe uroczystości rozpocznie o godz. 9 msza w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego. O godz. 10.30 wszyscy – uczniowie i zaproszeni goście – spotkają się na boisku szkolnym ZSM przy ul. Arciszewskego.

W samo południe szkolne Centrum Nawigacyjne zyska imię pierwszego dyrektora placówki – Stanisława Szymańskiego. O godz. 11.45 w jednej z sal zostanie otwarta wystawa prac malarskich Zygmunta Jasnocha, absolwenta szkoły.

O godz, 13.30 w porcie pasażerskim, przy latarni morskiej zostanie odsłonięta rzeźba Małego Rybaka. Pół godziny później, na przycumowanym obok statku pasażerskim Santa Maria, odbędzie się premiera książki „Wspomnienia granatowego munduru, czyli morska gawęda krotochwilna” Edwarda Stępnia – kołobrzeskiego adwokata i absolwenta szkoły.

Fot. Zespół Szkół Morskich

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend