Już 12 tysięcy biletów sprzedanych na Festiwal w Podczelu

W piątek została podpisana została umowa na organizację festiwalu „Nagle nad Morzem”.

Przypomnijmy, chodzi o Festiwal „Nagle nad morzem”, który odbywał się dotąd od 5 lat w Rogowie pod szyldem Polsko – Niemieckiego Festiwalu Kultury. Organizatorzy w tym roku zorganizują imprezę na lotnisku w Podczelu. Festiwal planowany jest na 25-28 sierpnia. 

– Chcemy odejść z własnej woli – mówili organizatorzy imprezy na spotkaniu z mieszkańcami osiedla w styczniu tego roku gdy zabiegali o zgodę na lokalizacje Festiwalu na ich terenie – Szukamy miejsca gdzie infrastruktura jest lepsza. Rok temu w Rogowie padało i teren na którym był organizowany Festiwal zmienił się w jedno, wielkie bagno. Zeszły rok był dla uczestników katastrofalny, ludzie nie mieli możliwości wyjechać z campingu przez kilka dni.

Teraz Rada Osiedla informuje, że umowa został już podpisana. Wcześniej organizatorzy zdążyli sprzedać 12 tysięcy biletów. Prace na lotnisku rozpoczną się już 10 lipca. Tak wczesne przekazanie terenu spowodowane jest faktem, że większość prac np. przy budowie scen wykonują własnoręcznie sami organizatorzy.   

Podczele dzięki festiwalowi zyska 200 tysięcy złotych na rozwój osiedla, a mieszkańcy osiedla bilety na festiwal będą mogli kupić po promocyjnej cenie. 

Fot. Facebook/Naglenadmorzem

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend