Jutro startują ferie. Oferta zajęć w powiecie kołobrzeskim

You are currently viewing Jutro startują ferie. Oferta zajęć w powiecie kołobrzeskim

Od jutra aż do 26 lutego dzieciaki mają wolne od szkoły. Miasto i okoliczne gminy zadbały aby w tym czasie się nie nudziły.  

Bogatą ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży przygotowała gmina Ustronie Morskie. Do wyboru są zajęcia sportowe, warsztaty fotograficzne, kulinarne, teatralne i plastyczne.

Zajęcia będą odbywały się w Zespole Szkół przy ul. Wojska Polskiego 8, Świetlicy TPD przy ul. Osiedlowej 2b, CSR „Helios” przy ul. Polnej i w Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Nadbrzeżnej 20.

Centrum Sportowo – Rekreacyjnym „Helios” w Ustroniu Morskim zaprasza w okresie ferii zimowych dzieci i młodzież, które nie ukończyły jeszcze 18 roku życia i posiadają ważny dokument tożsamości uprawniający do zniżki. Wejście na basen będzie ich kosztować teraz jedynie 5 zł. Na ferie zaprasza też Rusowo w gminie Ustronie Morskie. Zajęcia będą odbywały się m.in. w świetlicy „Melmak”.

Gmina Kołobrzeg przygotowała Zimofrajdę 2017. W programie są warsztaty taneczne „Can You Dance ”, zajęcia „Ciekły azot i ciepła chemia ”, „Karnawałowe czary mary ”–warsztaty plastyczne, „Smacznie, zdrowo, rozwojowo ” – warsztaty kulinarne. Gmina zaprasza też na wrotkowisko w Kołobrzegu i wypady do kina. Ferie w gminie Kołobrzeg zakończy Wielki Bal w Karcinie.

Ferie będą też w świetlicy Orange w Drzonowie. W tygodniu 13-17 luty będą to m.in. walentynkowe karaoke, krzyżówkowy zawrót głowy, warsztaty modelarskie, warsztaty w laboratorium i zajęcia plastyczne. W drugim tygodniu ferii świetlica Orange zaprasza na zajęcia kulinarne, warsztaty z projektowania mody i faworkowy tłusty czwartek. Świetlica będzie czynna w ferie codziennie w godzinach od 13.00 do 18.00.

Sporo będzie się działo w świetlicy w Charzynie. Tu zajęcia będą odbywały się od wtorku do piątku. Pierwszy tydzień dzieci zaczną zajęciami plastycznymi i kulinarnymi. Będzie teżm.in. konkurs karaoke. W drugim tygodniu świetlica zaprasza m.in. na konkurs bajkowy i noc piżamową. W czwartek dzieci będą wypiekać chrusty i robić maski karnawałowe. Ferie zakończy tu zabawa z didżejem. Więcej informacji pod nr tel. 501 164 911.

21 lutego w Sali Wiejskiej w Rymaniu przy ul. Koszalińskiej 18 Studio Teatralne KRAK-ART z Krakowa pokaże przedstawienie dla najmłodszych „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Początek godz. 16.30. Wstęp wolny.

Na koniec ferii, 25 lutego, gmina Rymań zaprasza na V Gminny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Rymań. Start o godz. 10.00 w hali sportowej w Rymaniu. Rozgrywki planowane są w czterech grupach wiekowych: grupa I od 12 do 15 lat, grupa II od 15 do 18 lat, grupa III od 18 do 40 lat i grupa IV powyżej 40 lat. Sołectwa mogą zgłaszać grupy do 17 lutego do godz. 15.00 w Urzędzie Gminy w Rymaniu, pokój nr 23 lub sekretariat (tel. 943583127).

 

 

 

Dodaj komentarz