Ulice Towarowa i Zdrojowa do przebudowy. Będą kolejne ronda

Magistrat szuka wykonawcy przebudowy ul. Towarowej i Zdrojowej. Po drodze są aż trzy ronda. Miasto stawia też warunek – prace drogowe mają być przeprowadzone poza sezonem letnim.

Ronda mają powstać na skrzyżowaniu ulicy Portowej i Mickiewicza, ulic Mickiewicza, Towarowej, Obrońców Westerplatte i Zdrojowej oraz na skrzyżowaniu ulic Zdrojowej, Solnej i Reymonta.

Przebudowany ma być odcinek ulicy Mickiewicza (od skrzyżowania z ul. Portową do skrzyżowania z ul. Zdrojową) oraz odcinek ulicy Zdrojowej (od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do skrzyżowania z ul. Solną)

Projekty są już gotowe. Teraz czas na wykonawców. Kołobrzeski Urząd Miasta ogłosił właśnie przetarg, oferty  można składać do 1 marca. Wygra ten, kto da najniższą cenę. 

Co ciekawe miasto zastrzega, że w przypadku dokonania odkryć archeologicznych na miejscu robót, wykonawca ma obowiązek przeprowadzić interwencyjne badania archeologiczne. Stawia też warunek – wykonawca ma prowadzić roboty budowlane poza sezonem letnim (16 czerwca do 31 sierpnia 2017 roku). Latem wykonawca zobowiązany jest też zabezpieczyć teren tak aby był on przejezdny i dostępny dla pieszych.  

Przebudowa ma się zakończyć w czerwcu 2018 roku.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend