Karta Turysty ze zniżkami w Kołobrzegu? Wydawana za darmo czy może sprzedawana?

Na najbliższym posiedzeniu miejskiej Komisji Sportu i Turystyki radni zajmą się pomysłem wprowadzenia w Kołobrzegu Karty Turysty.
– Taki merytoryczny wniosek do budżetu miasta na ten rok złożyły dwie komisje – mówi Kamil Barwinek, przewodniczący Komisji Sportu i Turystyki.

Karta dawałaby gościom kurortu prawo do różnych zniżek m.in. na ofertę RCK czy MOSiR. Podobnie jak w przypadku Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca, z ofertą rabatów na swoje produkty i usługi, mogłyby dołączyć również prywatne firmy i różne instytucje.

Taka karta funkcjonuje m.in. w Gdańsku. Co ciekawe, nie jest ona za darmo wydawana, jak ma to miejsce w przypadku np. Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca, tylko trzeba ją sobie kupić.

W ofercie Gdańskiej Karty Turysty są różne pakiety: m.in. „Zwiedzanie” (na 24 godziny – 55 zł, 48 godzin – 75 zł, 72 godziny – 95 zł), pakiet „Rodzina i Zabawa” (odpowiednio – 40, 50 i 60 zł) oraz „Komunikacja” (30, 45 i 65 zł).

Na jakich zasadach mogłaby działać w Kołobrzegu Karta Turysty i czy w ogóle zostanie wprowadzona? Dziś jeszcze nie znamy odpowiedzi na te pytania. Do tematu wrócimy.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend