Kawiarnia Adabar od ponad trzech lat jest zamknięta. Co dalej z zabytkowymi piwnicami ratusza?

Pytamy w Urzędzie Miasta co się dzieje z zabytkowymi piwnicami ratusza po kawiarni Adabar. Już ponad trzy lata minęły od przejęcia lokalu przez miasto, a zapowiadany remont nawet się nie rozpoczął.

Przypomnijmy: po tym, jak poprzedni prezydent Kołobrzegu odmówił dzierżawcy kawiarni Adabar wydania zgody na jej poddzierżawienie, przedsiębiorca poprosił o przedterminowe rozwiązanie umowy. I tak zabytkowy lokal w lutym 2017 r. wrócił do miasta. Tyle że w złym stanie technicznym – dach przeciekał, ściany trawiła wilgoć, farba była spęcherzona, a sufit „zdobiły”  rozległe kolonie grzybów strzępkowych.
Miasto zabezpieczyło lokal, by jego stan się nie pogarszał i zamknęło go na cztery spusty.

Dziś magistrat ma już projekt remontu kawiarni i z grubsza wie, co będzie się działo w zabytkowych piwnicach po remoncie (będzie tam Klub Młodzieży). Potrzebne są jeszcze „tylko” pieniądze.

– Złożyliśmy wniosek o dofinansowanie remontu do Norweskich Mechanizmów Finansowych. Decyzja miała zapaść do końca trzeciego kwartału tego roku. Wciąż jej jednak nie ma – mówi Ewa Pełechata, wiceprezydent Kołobrzegu ds. gospodarczych – Bez względu czy otrzymamy dofinansowanie, czy nie, w przyszłym roku rozpoczniemy remont – zapowiada urzędniczka.

Remont piwnic ratusza ma się pojawić w projekcie budżetu miasta na 2021 r. Bez dofinansowania będzie jednak musiał być prowadzony etapami.
Tak więc na otwarcie odrestaurowanych zabytkowych piwnic ratusza jeszcze poczekamy…Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend