Kiedy ruszy budowa miejskiego osiedla na Witkowicach? Zapowiadany termin rozpoczęcia budowy już minął

Według pierwszych zapowiedzi budowa miała ruszyć w połowie 2021 roku. Gdy KTBS podpisywał umowę z generalnym wykonawcą, termin rozpoczęcia inwestycji przesunięto na koniec ubiegłego roku. Dotąd jednak nie wbito pierwszej łopaty pod budowę miejskiego osiedla na Witkowicach.

Przypomnijmy, że Kołobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego 23 marca 2021 r. podpisało umowę z firmą WEGNER z Poznania (generalny wykonawca) na zaprojektowanie osiedla Witkowice oraz wybudowanie pierwszych czterech budynków. To wtedy usłyszeliśmy, że budowa ma ruszyć pod koniec ubiegłego roku, a klucze do pierwszych 31 mieszkań trafią do lokatorów we wrześniu 2022 roku. Jak już wiemy, tych terminów nie uda się dotrzymać.

-Trwają prace projektowe, które prawdopodobnie zakończą się w marcu uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na budowę – informuje prezes KTBS Robert Cieciora – Na wiosnę budowa ruszy i pierwszy z budynków powstanie w pierwszym kwartale 2023 roku.

W styczniu spółka przekazała generalnemu wykonawcy teren, na którym wykonana zostanie tymczasowa droga dojazdowa do osiedla. Teren jest właśnie porządkowany, trwają prace przygotowawcze.

Mieszkania dla tych, którzy nie łapią się na mieszkanie komunalne i jednocześnie nie mają szans na bankowy kredyt na zakup własnego

Przypomnijmy, że cały projekt budowy miejskiego osiedla rozpisany jest na kilka lat i obejmuje budowę w sumie 10 bloków z blisko 300 mieszkaniami.

Mieszkania będą przeznaczone pod wynajem dla tych kołobrzeżan, którzy nie mogą ubiegać się o lokal komunalny z zasobów miasta i jednocześnie nie spełniają warunków, by ubiegać się o kredyt bankowy na zakup własnego mieszkania na rynku komercyjnym.

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. 27 lipca, 15:37 Myszing

    Czysta bzdura,mieszkania będą dla swoich

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend