Kłopot z ul. Wiedeńską. Jej remont „nie leży w interesie” właściciela, który zresztą chce się jej pozbyć

Na prośbę mieszkańców, prezydent Kołobrzegu zwróciła się do Agencji Mienia Wojskowego z prośbą o spotkanie w sprawie remontu ul. Wiedeńskiej.

To kolejne pismo w tej sprawie. Droga – na co wskazują sami mieszkańcy – jest w fatalnym stanie.

-Niestety nie jest własnością miasta i nie można na jej utrzymanie przeznaczyć środków z budżetu miasta – informuje rzecznik magistratu Michał Kujaczyński – Należy do Agencji Mienia Wojskowego, która sprzedała przyległe działki na cele mieszkaniowe.

Po raz kolejny odpowiedź, która dotarła do Urzędu Miasta, jest odpowiedzią
odmowną. Z pisma wynika, że „poprawienie jakości ulicy Wiedeńskiej nie leży w interesie Oddziału AMW w Szczecinie”, oraz że „droga jest przejezdna i nie ma większych ubytków, które mogłyby powodować roszczenia odszkodowawcze od jej codziennych użytkowników”.

Agencja przyznaje natomiast, że degradacji uległy pobocza przez parkujące tam samochody i jako jedyny środek zaradczy widzi ich trwałe wygrodzenie z zakazem parkowania – przyznając oczywiście, że to nie spodoba się mieszkańcom.

-AMW zwróciła się do Krajowego Zasobu Nieruchomości o przejęcie tej
drogi – dodaje Michał Kujaczyński – Urzędnicy AMW zaznaczyli, że mają nadzieję, ze nowy właściciel będzie miał „interes w utrzymaniu drogi dojazdowej”.

Pod tekstem skan pisma od AMW w sprawie ulicy Wiedeńskiej. 

0001 724x1024 - Kłopot z ul. Wiedeńską. Jej remont "nie leży w interesie"  właściciela, który zresztą chce się jej pozbyć

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend