Kolejny neon zamiast na śmietnik trafi do galerii. Neon Park zyskał właśnie nowy eksponat

You are currently viewing Kolejny neon zamiast na śmietnik trafi do galerii. Neon Park zyskał właśnie nowy eksponat

W piątek wczesnym rankiem został zdemontowany i zabezpieczony neon PIECZYWO-NABIAŁ, który był zamontowany na dachu pawilonu handlowego przy ul. Jagiellońskiej (dawniej Kniewskiego). Neon – oprócz samego napisu – przedstawia szklaneczkę mleka z bułeczką.

Fot. Facebook/Kołobrzeskie NEONY

Jak informują miejscy aktywiści z grupy Kołobrzeskie Neony, po wstępnych oględzinach okazuje się, że obiekt jest w dość dobrym stanie. Dodatkowo jest niewielki, wysokość liter to tylko ok. 50 cm. Idealnie więc nadaje się do szybkiej renowacji.

Neon zaprojektował prawdopodobnie w latach 70-tych znany kołobrzeski artysta plastyk Andrzej Rafiński (1935-2021).
-Reklamę przekazało nam PSS Społem Kołobrzeg, za co serdecznie dziękujemy – czytamy na profilu Kołobrzeskie Neony na Facebooku – Ukłony dla firmy ślusarskiej Artur i Patryk Maliszewski za szybką i sprawną akcję demontażu.

Neon dołączy do kilku innych, które już wcześniej zostały zabezpieczone, i z których powstanie plenerowa galeria w parku przy ul. Frankowskiego. Miasto Kołobrzeg zleciło już opracowanie dokumentacji projektowej dla tej inwestycji. Zainteresowani wykonaniem projektu Neon Parku mogą składać swoje oferty do 13 stycznia 2024 roku.

W galerii plenerowej w parku nieopodal biblioteki zainstalowany zostanie m.in. neon „Kwiaty” z symbolem tulipana ściągnięty z dachu kwiaciarni, która przez kilkadziesiąt lat funkcjonowała przy ul. al. Jana Pawła II (dawniej Walki Młodych) oraz fregata, która zdobiła elewację budynku przy ul. Dworcowej, w którym mieści się restauracja „Fregata”.

Ten post ma jeden komentarz

  1. Maciej

    Akurat zmieści sie tam mały czerwony piorunek

Dodaj komentarz