Kołobrzeg czeka do 20 maja na propozycje wydarzeń w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2029

Kołobrzeg będzie się starał o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029. Powołany przez miasto zespół ekspertów pracuje nad przygotowaniem aplikacji, równolegle do tych prac trwa nabór wniosków z pomysłami na wydarzenia, aktywność, cykl spotkań, które wzbogacą kulturalną ofertę miasta. Wnioski mogą wysyłać instytucje, organizacje, a także osoby indywidualne z całej Polski oraz zagranicy.

Aby zostać Europejską Stolicą Kultury, nie trzeba być wielomilionową metropolią. Po tytuł ten coraz częściej sięgają małe miasta stawiające jednak na ciekawe projekty, kształtujące lokalne więzi poprzez kulturę, a zarazem integrujące Europejczyków wokół wspólnych wartości. Unia Europejska w sposób szczególny zachęca mniejsze miasta do aplikowania, podkreślając, że ich siłą nie są wielkie budżety na marketing i promocję, a kreatywność, unikalność pomysłów i entuzjazm mieszkańców.
Niezwykle istotne dla powodzenia całego przedsięwzięcia jest zaangażowanie lokalnych
społeczności, działaczy, organizacji pozarządowych, środowisk artystycznych nie tylko z
Pomorza Zachodniego, ale z całej Polski, czy nawet Europy. Każdy może skorzystać z
możliwości realizacji własnych kreatywnych pomysłów i włączyć się w starania nadmorskiego kurortu o tytuł ESK2029. Kołobrzeg czeka na pomysły tych wszystkich, którzy chcą się zaangażować, bez względu na to, gdzie mieszkają czy tworzą.

Aby dotrzeć do jak najszerszego grona zainteresowanych z całej Polski i Europy,
uruchomiona została strona internetowa w dwóch wersjach językowych. Na www.k2029.eu, umieszczono prosty, elektroniczny formularz. Wystarczy go wypełnić i wysłać pod podanym na stronie adresem. Na stronie znalazły się także szczegółowe informacje na temat samego projektu i krótki film instruktażowy z udziałem Katarzyny Bujakiewicz, aktorki od wielu lat związanej z Kołobrzegiem, oraz muzyką Dominika Strycharskiego, artysty nagrodzonego Paszportem Polityki.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend