Kołobrzeg miastem festiwali. Good Vibe Festival zadebiutuje tu w czerwcu  

Koncert inauguracyjny Good Vibe Festival odbędzie się w Kołobrzegu. Imprezę na falach radiowych Trójki reklamuje już znany dziennikarz muzyczny Hirek Wrona.

To bodaj pierwsza duża impreza, która ma szansę połączyć na dłużej dwa miasta w regionie – Kołobrzeg i Koszalin.

– Nasze miasta mają mało wspólnych inicjatyw kulturalnych – mówi Mateusz Prus, pomysłodawca Festiwalu i jeden z jego organizatorów. Nasz rozmówca sam mieszka w Koszalinie, ale od lat pracuje w Kołobrzegu.  

Festiwal Good Vibe Festival odbędzie się 14-17 czerwca. Rozpocznie się w Kołobrzegu koncertem zbierającego ostatnio świetne recenzje zespołu EABS. Grupa zagra materiał z albumu „Repetitions -Letters to Krzysztof Komeda”, który jest hołdem dla jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów – Krzysztofa Komedy.

Na kolejne dni Festiwal przeniesie się do Koszalina gdzie organizowany jest od 2013 roku. 15 czerwca wystąpi tam ponownie EABS, dzień później usłyszymy SOTEI i Flue, a 17 czerwca Moo Latte i Bitamina. 

Good Vibe Festival to kolejna muzyczna impreza, która zagości w Kołobrzegu. Przypomnijmy, w tym roku w granicach Kołobrzegu, a dokładnie na lotnisku w Podczelu, zadebiutuje inny niezależny Festiwal – „Nagle nad morzem”.

Od lat, w lipcu odbywa się Sunrise Festival. Przez całe wakacje na koncerty do bazyliki zaprasza Festiwal Muzyki Klasycznej „Muzyka w Katedrze”. Jest też trwający przez cały rok projekt RCK pro Jazz i w końcu RoCK Festiwal z poprzedzającym go przeglądem młodych zespołów rockowych na którym w tym roku, jak udało nam się dowiedzieć, zagra m.in. KSU.

Festiwal otrzymał dofinansowanie ze środków Województwa Zachodniopomorskiego. Partnerem wspomagającym organizację imprezy jest sieć kawiarni Cafe Mondo.

good - Kołobrzeg miastem festiwali. Good Vibe Festival zadebiutuje tu w czerwcu   

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend