Kołobrzeg ponownie na podium w rankingu Warunków Mieszkaniowych

Po raz piąty portal RynekPierwotny.pl wziął pod lupę 217 miast i miejscowości powyżej 20 tysięcy mieszkańców, tworząc tym samym Ranking Warunków Mieszkaniowych.

Gdzie zatem w Polsce mieszka się najlepiej? Pierwsze miejsce dla Kołobrzegu. Ze wspomnianego wcześniej raportu wynika, że najlepsze warunki mieszkaniowe ma właśnie Kołobrzeg. Miasto zdeklasowało konkurencję kolejny rok z rzędu, powiększając w 2020 roku liczbę lokali przypadającą na 1000 mieszkańców z 549 (dane na 2019 r.) do 564. Powierzchnia użytkowa mieszkań w przeliczeniu na jedną osobę również się poprawiła – wzrost z 35,9 na 36,7 mkw.


Jak natomiast wygląda sytuacja w innych nadmorskich miastach? Sopot uplasował się zaledwie dwa oczka niżej niż Kołobrzeg, natomiast Gdańsk zajął dopiero 13 miejsce z liczbą 515 lokali na 1000 mieszkańców i
powierzchnią użytkową „M” oscylującą w granicach 30,4 mkw. Dużo lepszą lokatą może pochwalić się Świnoujście – 6 miejsce w rankingu. W tym mieście liczba lokali przypadająca na 1000 osób wynosi 524, a powierzchnia użytkowa w przeliczeniu na 1 osobę – 35,1 mkw.

Kołobrzeg grafika Ranking Warunków Mieszkaniowych - Kołobrzeg ponownie na podium w rankingu Warunków Mieszkaniowych

Czołówka miast w Rankingu Warunków Mieszkaniowych nie uległa zmianom w stosunku do poprzednich notowań. Na podium ponownie znalazł się także Wrocław i Sopot. Na górze stawki utrzymała się również Warszawa i Zakopane. 

Kołobrzeg to dobre miejsce do życia 

Wstępne wyniki najnowszego Spisu Powszechnego potwierdzają, że warunki mieszkaniowe Polaków przez ostatnie lata mocno się zmieniły. Wystarczy wspomnieć, że w 2021 r. liczba mieszkań (lokali i domów) była o 12,6% większa niż 10 lat wcześniej. Zatem z roku na rok sytuacja lokalowa ulega poprawie. 

W tym aspekcie najlepiej wypada Kołobrzeg. Co potwierdzają zresztą wyniki Rankingu Warunków Mieszkaniowych portalu RynekPierwotny.pl. Miasto doceniają zarówno mieszkańcy, jak i inwestorzy. Przeżywa ono dynamiczny rozwój, co w każdym roku czyni je jeszcze lepszym miejscem do życia. Do tego rejonu Polski przyciąga także niesamowity mikroklimat i piękne okoliczności przyrody. 

2 komentarze

Napisz komentarz
  1. 24 lutego, 23:31 Kolobrzerzanka

    Szkoda tylko że te na te lokale mieszkalne i apartamenty nie stać kolobrzerzan. Kupują je raczej biznesmeni z wielkopolski i innych regionów Polski z przeznaczeniem na wynajem dla turystów. Kolobrzerzanin ma szansę jedynie zatrudnienic się do ich sprzątania

    Reply this comment
  2. 25 lutego, 09:30 Piotr

    Bardzo miarodajny i profesjonalnie stworzony ranking. Policzono wszystkie lokale, podzielono i wyszła taka piękna liczba. Szkoda, że nie ma to nic wspólnego z naszą rzeczywistością.

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend