Kołobrzeski Pegaz Kultury – nominowani do nagrody

You are currently viewing Kołobrzeski Pegaz Kultury – nominowani do nagrody

W środę po raz siódmy zebrała się Kapituła Nagrody Starosty Kołobrzeskiego „Kołobrzeski Pegaz Kultury”, którą tworzą redaktorzy i dziennikarze z redakcji działających na terenie powiatu kołobrzeskiego. 

Nominowani w kolejności alfabetycznej w kategorii Animator Kultury:

  • Barbara Bałabuch – od 2013 roku prowadzi Pracownię Ceramiki Unikatowej w Kołobrzegu. Ideę powstania pracowni połączyła z wielką pasją do ceramiki, ale i z chęcią dzielenia się tą zanikającą dziś dziedziną sztuki z dziećmi, które właśnie w tym miejscu poznają tajniki powstawania dzieł ceramicznych.
  • Mariusz Górnisiewicz – komandor Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego „Błękitni”, propagujący ideę żeglarstwa wśród dzieci i młodzieży. Na co dzień działa i szerzy szeroko rozumianą kulturę morską, o której, w takim mieście jak Kołobrzeg, nie powinniśmy zapominać.
  • Pracownia Orange w Drzonowie – Pracownie Orange to program społeczny, w ramach którego zakładane są  multimedialne świetlice w małych miastach i wsiach. Celem inicjatywy jest zapewnienie mieszkańcom lepszego dostępu do technologii, wzmocnienie ich cyfrowych kompetencji i stworzenie przestrzeni wspólnych działań. Takich pracowni jest w Polsce 77, a jedyna w naszym powiecie znajduje się właśnie w Drzonowie. Pracownia to miejsce spotkań, rozwoju pasji, kursów, warsztatów, otwarte dla wszystkich mieszkańców. Liderem Grupy Inicjatywnej jest Pani Anna Stefaniak-Dołęgowska.
  • Paweł Świderski – wokalista, gitarzysta i współzałożyciel zespołu „Donikąd”, poszukującego najspokojniejszych form łączenia dźwięków i słów w utwory tak, aby podczas słuchania na te kilka chwil nigdzie się nie spieszyć .
  • Pani Jolanta Wójcik-Oszmaniec – instruktor w Klubie Wojskowym 8 Batalionu Remontowego w Kołobrzegu. Współzałożyciel i prowadząca Zespół Mayol. Pracuje z kilkoma kołobrzeskimi chórami. Animatorka wielu wydarzeń artystycznych w naszym powiecie.

Nominowani w kolejności alfabetycznej w kategorii Twórca Kultury:

  • Elżbieta Cherezińska – pisarka, autorka 13 powieści, w tym 3 określonych mianem bestsellerów. W zeszłym roku została uznana za najczęściej czytaną pisarkę w Polsce, zaś jej głośny dyptyk: „Harda” i „Królowa” nazwano najlepszą, dwuczęściową powieścią historyczną roku 2016.
  • Krzysztof Pyzia – publicysta, producent radiowy, konferansjer, felietonista, reporter. Producent programów w Radiu ZET, współpracownik tygodników „Angora” i „Focus Historia” oraz autor książek „Z Pokorą przez życie” – wywiadu rzeki z aktorem Wojciechem Pokorą i książki „Neo-Nówka. Schody do nieba”.
  • Elżbieta Waszczuk – artysta fotografik. Zawodowo zajmuje się projektowaniem instalacji elektrycznych, ale fotografią interesuje się od czasów szkoły średniej. Jest fotograficznym samoukiem. Członek Stowarzyszenia Artystów „Grupa KOŁOBRZEG”, członek Fotograficznej Grupy Twórczej „Kontur” a także członek Stowarzyszenia Twórców FOTOKLUB Rzeczypospolitej Polskiej.

Laureatów poznamy w sobotę 20 maja 2017 roku podczas Majowych Spotkań z Kulturą Starosty Kołobrzeskiego.

Dodaj komentarz