Jarmark Solny wraca na Skwer Pionierów

Jarmark Solny organizowany w Kołobrzegu z przerwami od kilkudziesięciu lat wraca w tym roku na Skwer Pionierów. 

Na zdjęciu migawka z Festynu Rodzinnego zorganizowanego pod koniec kwietnia przez Szkołę Podstawową nr 3. Drewniane budki, które wtedy stały na Skwerze Pionierów w ramach Jarmarku Wiosennego wrócą tu w lipcu. 

Jarmark Solny miał kłopot z lokalizacją. Gdy kilka lat temu zorganizowano go na Skwerze Pionierów protestowali kołobrzescy pionierzy. Gdy przeniesiono go na Bulwar Marynarzy o bałaganie i hałasie mówili niezadowoleni mieszkańcy osiedla przy ul. I Armii Wojska Polskiego. 

W tym roku Jarmark po przerwie wraca i stanie na Skwerze Pionierów. Ma być jednak nieco inaczej zorganizowany niż w przeszłości. Przede wszystkim asortyment ma być ograniczony do rękodzieła, sztuki i produktów lokalnych. Nie ma więc miejsca na wszechobecną kiedyś odzież i artykuły przemysłowe. Stoisk też będzie mniej niż to bywało w przeszłości, bo tylko ok. 30. 

Chętni już mogą się zgłaszać. Nabór trwa do końca czerwca. Jarmark Solny będzie trwał od 15 lipca do 20 sierpnia.  Więcej informacji na stronie jarmarkikolobrzeg.pl. 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend